Ogromne osłabienie reprezentacji Portugalii. Gwiazda opuściła zgrupowanie

Cristiano Ronaldo nie pomoże Portugalczykom w nadchodzących spotkaniach. 36-latek dostał zgodę od tamtejszej federacji na opuszczenie zgrupowania kadry.

Rafał Szymański
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / ANTONIO COTRIM / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Doświadczony snajper zapewnił zwycięstwo Portugalii w środowym starciu z Irlandią (2:1). W 15. minucie Cristiano Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego, lecz w samej końcówce ustrzelił dublet.

Ronaldo miał powody do świętowania. W 6. minucie czasu nowy piłkarz Manchesteru United nie zastanawiał się nad konsekwencjami i zdjął koszulkę. Sędzia Matej Jug ukarał go żółtym kartonikiem.

W ten sposób przekroczył limit żółtych kartek i dlatego nie pomoże drużynie Fernando Santosa w spotkaniu eliminacyjnym z Azerbejdżanem (7 września). Przed Portugalczykami jeszcze mecz towarzyski z Katarem (4 września). Napastnik już dostał zgodę od federacji na powrót do macierzystego klubu.

Przypomnijmy, że Ronaldo ma już na koncie 111 trafień w narodowych barwach i wyprzedził pod tym względem Aliego Daeiego. Po przerwie reprezentacyjnej 36-latek ponownie zagra na Old Trafford, teraz będzie mógł trenować pod okiem Ole Gunnara Solskjaera.

Portugalia walczy o awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata. W chwili obecnej zespół Santosa z 10-punktowym dorobkiem prowadzi w tabeli grupy A.

Niesamowity rekord Ronaldo. "Ten wyczyn jest dla mnie wyjątkowy"