Bayern rozbił RB Lipsk. Robert Lewandowski zabrał głos po kolejnej wygranej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Filip Singer / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / Filip Singer / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bayern Monachium wygrał w hicie Bundesligi z RB Lipsk (4:1). Po meczu Robert Lewandowski zamieścił wymowny wpis w mediach społecznościowych.

"Trzy punkty jadą do Monachium" - napisał Robert Lewandowski na swoim instagramowym profilu po zwycięskim dla Bayernu Monachium meczu Bundesligi z RB Lipsk. Wcześniej 33-letni piłkarz podsumował korzystny wynik słowami "Bardzo ważna wygrana", ale wpis ten szybko został usunięty.

Bawarczycy zasłużenie wygrali na Red Bull Arenie 4:1, a reprezentant Polski strzelił już szóstego gola w sezonie 2021/22. W 12. minucie spotkania "Lewy" pewnie wykorzystał rzut karny.

Polak spędził na boisku w Lipsku jedynie 59 minut. Jak wyjaśnił Julian Nagelsmann, Lewandowski ma niewielki problem z mięśniem przywodziciela i został zmieniony zapobiegawczo, żeby być na sto procent gotowy na wyjazdowy pojedynek w Lidze Mistrzów z Barceloną (14 września o godz. 21:00).

Po rozegraniu czterech kolejek w Bundeslidze najskuteczniejszy zawodnik mistrzów Niemiec samodzielnie prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Lewandowski (sześć bramek) o jedno trafienie wyprzedza Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund.

Zobacz: Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Robert Lewandowski o krok przed Erlingiem Haalandem! Bayern rozjechał Lipsk na wyjeździe. Lewandowski nie zaliczy tego dnia do udanych