Salah aż musiał odejść. Koszmarna kontuzja w Liverpoolu

Harvey Elliott kapitalnie wszedł w nowy sezon Premier League. Niestety przez kontuzję w meczu Leeds United - Liverpool FC najprawdopodobniej czeka go długa przerwa od futbolu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Kontuzjowany Harvey Elliott podczas meczu Leeds United - Liverpool w Premier League PAP/EPA / ANDREW YATES / Kontuzjowany Harvey Elliott podczas meczu Leeds United - Liverpool w Premier League
W 58. minucie Harvey Elliott ruszył prawym skrzydłem z kontratakiem, ale został ostro zatrzymany przez Pascala Struijka. Sędzia początkowo nie odgwizdał faulu, jednak gra została przerwana po żywiołowej reakcji Mohameda Salaha, który od razu wzywał do akcji lekarzy znajdujących się przy ławce rezerwowych.

Jak tylko zespół medyków pojawił się przy 18-latku, Egipcjanin odbiegł daleko, wyraźnie nie mogąc patrzeć na nienaturalnie wygiętą lewą kostkę kolegi. Wszystko wskazuje na to, że młodzieżowy reprezentant Anglii doznał złamania nogi.

Sędzia przeanalizował całą sytuację na VAR i pokazał faulującemu piłkarzowi Leeds United bezpośrednią czerwoną kartkę. W tym czasie lekarze cały czas opatrywali Elliotta, który po ok. 5 minutach od fatalnego zdarzenia został zniesiony na noszach. Wyraźnie załamani całą sytuacją byli pozostali piłkarze Liverpoolu.

Elliott kapitalnie wszedł w nowy sezon i dość niespodziewanie wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce Juergena Kloppa. Spotkanie z Leeds było jego trzecim z rzędu od pierwszej minuty.

Pierwsze diagnozy ws. kontuzji 18-latka powinny pojawić się dopiero po dokładnych badaniach przeprowadzonych w szpitalu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Liverpoolu 3:0.