Fałszywy alarm. Lewandowski gotowy na Barcelonę

W meczu Bundesligi z RB Lipsk Robert Lewandowski opuścił boisko ze względu na lekki ból pachwiny. Jak informuje jednak WP SportoweFakty rzeczniczka piłkarza, Monika Bondarowicz, Polak będzie gotowy na wtorkowe starcie z FC Barcelona w Lidze Mistrzów.

Dariusz Faron
Robert Lewandowski PAP/EPA / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Po trzech doskonałych występach w eliminacjach mistrzostw świata (z Albanią, San Marino i Anglią) polski napastnik wrócił do strzelania w Bundeslidze. W sobotę otworzył wynik meczu wyjazdowego przeciwko RB Lipsk, wykorzystując rzut karny. Po niespełna godzinie gry opuścił jednak murawę.

- Robert poczuł napięcie w okolicy pachwiny. Jego zejście z boiska w 59. minucie było wyrazem ostrożności, a nie koniecznością. Pierwotnie planowaliśmy, że zagra 20 minut dłużej - mówił po spotkaniu trener mistrzów Niemiec Julian Nagelsmann.

W serwisie internetowym "Kickera" można było przeczytać, że Bayern obawia się, czy Lewandowski będzie w stu procentach gotowy na wtorkowe starcie Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie. Jak się okazuje, skończy się na strachu. Napastnik nie doznał żadnej kontuzji i na ten moment nie ma przeciwwskazań, by wybiegł na murawę Camp Nou od pierwszej minuty.

Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Serge'a Gnabry'ego. Pod koniec pierwszej połowy meczu z Lipskiem skrzydłowy starł się z rywalem i musiał opuścić plac. Nagelsmann wyjaśnił, że chodzi o problem z plecami. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest dolegliwość skrzydłowego.

Spotkanie FC Barcelona - Bayern Monachium rozpocznie się we wtorek o godzinie 21:00.