Liga Mistrzów: emocje w starciu Villarreal CF z Atalantą Bergamo, ekipa Lille OSC nie udokumentowała swojej przewagi

We wtorkowych meczach Ligi Mistrzów zespół Villarreal CF zremisował z Atalantą Bergamo 2:2, zaś drużyna Lille OSC podzieliła się punktami z VfL Wolfsburg (0:0).

Tomasz Rosiński
Pau Torres PAP/EPA / DOMENECH CASTELLO / Na zdjęciu: Pau Torres
Starcie triumfatora poprzedniej edycji Ligi Europy, Villarrealu, z włoską Atalantą zapowiadało się ciekawie i takie też było.

Strzelanie na Estadio de la Ceramica w Vila-real rozpoczął już w 6. minucie Remo Freuler, któremu piłkę zagrywał Duvan Zapata.

Gospodarze starali się odpowiedzieć i dopięli swego jeszcze przed przerwą za sprawą Manu Triguerosa, który trafił do siatki z około 5  metrów.

Kolejne bramki padły w końcówce rywalizacji. Najpierw prowadzenie miejscowemu zespołowi dał Arnaut Danjuma, zaś wynik konfrontacji po asyście Aleksieja Miranczuka ustalił Robin Gosens.

Natomiast bezbramkowym remisem zakończyła się potyczka Lille z Wilkami. Mistrzowie Francji mieli dużą przewagę, której jednak nie potrafili udokumentować golem.

Liga Mistrzów, 1. kolejka:

Grupa F

Villarreal CF - Atalanta Bergamo 2:2 (1:1)
0:1 - Remo Freuler 6'
1:1 - Manu Trigueros 39'
2:1 - Arnaut Danjuma 73'
2:2 - Robin Gosens 83'

Czerwona kartka: Francis Coquelin (Villarreal CF) w 84. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

Lille OSC - VfL Wolfsburg 0:0

Czerwona kartka: John Brooks (VfL Wolfsburg) w 63. minucie /za drugą żółtą kartkę/.