eWinner II liga: zmiennicy zdecydowali o wyniku derbów Krakowa

Garbarnia Kraków walczyła do końca pojedynku z lokalnym przeciwnikiem Hutnikiem i strzeliła gola na 1:1 w końcówce podstawowego czasu. Komplet punktów wywalczyła Pogoń Siedlce w spotkaniu z Lechem II Poznań.

Hutnik Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Hutnik Kraków
W drugim sezonie z rzędu kibice w Krakowie mogą emocjonować się nie tylko derbami na poziomie PKO Ekstraklasy, ale również eWinner II ligi. Gospodarzem środowych był Hutnik i strzelił gola Garbarni w 25. minucie. Jakub Wilczyński trafił do bramki głową po dośrodkowaniu. Garbarnia próbowała odpowiedzieć przede wszystkim uderzeniami Grzegorza Marszalika, ale pierwsze było niecelne, a drugie zostało zatrzymane przez Arkadiusza Leszczyńskiego.

Brązowi musieli kontynuować natarcie po przerwie, żeby uniknąć porażki z lokalnym przeciwnikiem. Doprowadzili oni do remisu 1:1 w 84. minucie. Wojciech Słomka uciekł przeciwnikom w polu karnym i swoim strzałem podsumował dogranie Michała Kleca. Obaj piłkarze zostali wprowadzeni na boisko po przerwie z ławki rezerwowych.

W obu środowych meczach mierzyły się drużyny z dolnej połowy tabeli. Wszystkie zamierzały wykorzystać zaległe spotkanie do poprawienia sytuacji w lidze i najlepiej poradziła sobie Pogoń Siedlce. Drużyna z Mazowsza podjęła Lecha II Poznań, w którego jedenastce byli między innymi doświadczeni Artur Marciniak, Siergiej Kriwiec oraz Łukasz Spławski.

Pogoń potrzebowała mniej niż kwadransa na zdobycie prowadzenia. Piłka trafiła do Macieja Górskiego, który nie mógł sobie pozwolić na błąd i strzelił z bliska do bramki na 1:0. Gospodarze mogli skoncentrować się na odpieraniu ataków przeciwnika i zrobili to skutecznie. Ich wyższość potwierdził golem na 2:0 Wojciech Trochim w 54. minucie. Weteran przymierzył znakomicie z rzutu wolnego.

5. kolejka eWinner II ligi:

Pogoń Siedlce - Lech II Poznań 2:0 (1:0)
1:0 - Maciej Górski 9'
2:0 - Wojciech Trochim 54'

7. kolejka eWinner II ligi:

Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków 1:1 (1:0) 1:0 - Jakub Wilczyński 25' 1:1 - Wojciech Słomka 84'

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Pogoń Siedlce zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli?