Liga Mistrzów. Błagali Messiego o litość, a ten posłuchał

Paris Saint-Germain zremisowało w pierwszym w tym sezonie meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge (1:1). Przed spotkaniem kibice Brugge błagali Leo Messiego o litość.

PS
Lionel Messi PAP/EPA / Stephanie Lecocq / Na zdjęciu: Lionel Messi
Neymar, Kylian Mbappe i Lionel Messi - ta trójka wybiegła w pierwszym składzie Paris Saint-Germain w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge. Wydawało się, że przy takiej sile ofensywnej francuskiego zespołu, gospodarze nie będą mieli czego szukać.

Fani błagali nawet Messiego o łagodne potraktowanie. "Messi, miej litość!" - taki napis widniał w rękach jednego z kibiców Club Brugge.

I trzeba przyznać, że Argentyńczyk posłuchał. PSG wyszło na prowadzenie w 15. minucie meczu po bramce Andera Herrery, ale gospodarze wyrównali zaledwie 12 minut później. To były jedyne bramki w tym spotkaniu - zakończyło się ono sensacyjnym podziałem punktów.

Argentyńczyk w spotkaniu z Club Brugge nie błyszczał - podobnie jak cały zespół. Ale nawet w przeciętnym występie był bliski zdobycia bramki - w 30. minucie ładnie przymierzył z dystansu i obił poprzeczkę. W ciągu 90 minut to jednak piłkarze Brugge oddali więcej strzałów - choć tylko jeden był celny.