"To był kluczowy czynnik". Czerczesow wie, co dało sukces Legii

Stanisław Czerczesow nie ma wątpliwości, co pomogło Legii Warszawa wygrać ze Spartakiem Moskwa (1:0) w Lidze Europy. - To był kluczowy czynnik - wskazuje trener.

Dawid Borek
Dawid Borek
Stanisław Czerczesow Getty Images / Anton Novoderezhkin\TASS / Na zdjęciu: Stanisław Czerczesow
Niewiarygodna akcja rezerwowych na kilka minut przed końcem spotkania dała Legii Warszawa trzy punkty w wyjazdowym meczu ze Spartakiem Moskwa w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy.

Bohaterami mistrzów Polski w stolicy Rosji zostali Ernest Muci i Lirim Kastrati. Ten pierwszy zorganizował kapitalną kontrę, a drugi wepchnął piłkę do pustej bramki. Tak wielka sensacja - za sprawią trafienia w pierwszej minucie doliczonego czasu gry - stała się faktem.

- Z zainteresowaniem oglądałem ten mecz. Drużyny zagrały intensywnie. Nic dziwnego, skoro dla obu zespołów było to bardzo ważne, by rozpocząć europejskie zmagania od zwycięstwa - stwierdza dla "Sport-Express" Stanisław Czerczesow.

Dla szkoleniowca było to wyjątkowe spotkanie. W przeszłości był przecież związany i z Legią Warszawa (jako trener), i Spartakiem Moskwa (jako trener, a wcześniej zawodnik).

- Wydawało się, że w drugiej połowie Spartak wyglądał lepiej od Legii, ale nie wykorzystał swoich szans. To był kluczowy czynnik w meczu na takim poziomie - przyznaje były selekcjoner reprezentacji Rosji.

Dodaje, że przed Spartakiem - mimo porażki na otwarcie fazy grupowej Ligi Europy - jeszcze nie straconego. W opinii Czerczesowa w kolejnych meczach zespół z Moskwy może spisywać się lepiej niż w konfrontacji z Legią.

W drugiej kolejce fazy grupowej LE Legia Warszawa podejmie Leicester City (30 września), z kolei Spartak Moskwa zmierzy się na wyjeździe z SSC Napoli (także 30.09).