LKE: ekipa Jose Mourinho nie zatrzymuje się

AS Roma nieco skomplikowała sobie zadanie, ale jej wyższość w meczu z CSKA Sofia była niepodważalna i potwierdzona wynikiem 5:1. Jose Mourinho ponownie nie skorzystał z Nicoli Zalewskiego.

Jose Mourinho (z lewej) i Gianluca Mancini Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Jose Mourinho (z lewej) i Gianluca Mancini
Obserwowanie pracy Jose Mourinho nadal sprawia przyjemność rzymianom. W nadspodziewanie dużej liczbie obserwowali z trybun Stadio Olimpico mecz w Lidze Konferencji Europy z bułgarskim przeciwnikiem. AS Roma walczyła z CSKA Sofia o szóste zwycięstwo z rzędu w kadencji Portugalczyka. Zaczęła od falstartu, ponieważ strata Stephana El Shaarawy'ego kosztowała ją stratę gola w 10. minucie.

Przewaga Giallorossich była wyraźna i pomimo potknięcia sprawnie odwróciła wynik na 2:1. Lorenzo Pellegrini popisał się perfekcyjnym strzałem technicznym, a Stephan El Shaarawy zrehabilitował się za ułatwienie gościom zdobycia prowadzenia. AS Roma czuła się coraz bardziej swobodnie na boisku, a CSKA Sofia miało problem z opuszczeniem własnej połowy.

Sytuacja CSKA stała się niewesoła, ale niedoszły przeciwnik Pogoni Szczecin w eliminacjach nie wywiesił jeszcze białej flagi. Po przerwie przyjezdni nieco postraszyli Ruiego Patricio i dali do zrozumienia, że nie zrezygnowali z zapunktowania. Dlatego to Mourinho zaczął zmieniać w swojej jedenastce.

AS Roma przetrwała trudniejszy dla siebie fragment meczu i golem na 3:1 Lorenzo Pellegriniego praktycznie pozbawiła przeciwnika nadziei. Tym razem bramka Włocha nie była spektakularna, ale równie cenna. Kiedy w 74. minucie opuszczał boisko, usłyszał gromką owację z trybun. Już bez Pellegriniego rzymianie ustalili wynik na 5:1 strzałami Gianluci Manciniego oraz Tammy'ego Abrahama.