Fortuna I liga: postrzelali w Katowicach. Gracz Arki przeszedł do historii

Uznani pierwszoligowcy stworzyli interesujące widowisko. Arka Gdynia pokonała 4:2 GKS Katowice, choć dwa razy musiała odrabiać stratę do beniaminka. Również w końcówce nastąpiło rozstrzygnięcie w Tychach.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Arka Gdynia goniła przeciwnika z województwa śląskiego zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Odpowiedziała trafieniem Olafa Kobackiego na gola Rafała Figiela oraz bramką Michała Marcjanika na strzał do siatki Patryka Szwedzika. W 85. minucie drużyna z Pomorza po raz pierwszy miała zaliczkę, a Olaf Kobacki skompletował dublet. Już w doliczonym czasie Marcus Vinicius da Silva ustalił wynik na 4:2 i przeszedł do historii Arki Gdynia. 63. gol sprawił, że jest samodzielnie najlepszym strzelcem w dziejach klubu.

Długo trzeba było oczekiwać także na rozstrzygniecie w Tychach. Zmian wyniku było znacznie mniej, ale napięcie podobne. GKS wygrał 1:0 z Chrobrym Głogów dzięki strzałowi Tomasa Malca w 89. minucie. Trójkolorowi rozpędzili się po nieudanym początku sezonu i są na piątym miejscu w tabeli. Z kolei forma Chrobrego faluje i raczej nie spełni nadziei na zostanie największą rewelacją rundy jesiennej.

Zwroty akcji w Polkowicach. Na prowadzeniu był Górnik, następnie Stomil Olsztyn, a stanęło na remisie 2:2. Wszystkie gole padły w drugiej połowie i przede wszystkim ta część meczu miała dużą dramaturgię. W pierwszej najważniejszym wydarzeniem była obrona strzału Mateusza Piątkowskiego z rzutu karnego. Piłka została zatrzymana przez Krzysztofa Bąkowskiego. Górnik jest ponad strefą spadkową, Stomil w niej, ale na pocieszenie zapunktował w drugiej kolejce z rzędu po sześciu bez jakiegokolwiek pozytywnego wyniku.

1:0 - Tomas Malec 89'

Górnik Polkowice - Stomil Olsztyn 2:2 (0:0) 1:0 - Kajetan Szmyt 50' 1:1 - Wojciech Reiman 59' 1:2 - Merveille Fudambu 68' 2:2 - Mateusz Piątkowski 74'