Liga Europy. W Leicester wymarzony wynik dla Legii Warszawa! Gospodarze prowadzili 2:0...

W meczu grupy C Ligi Europy, w której rywalizuje Legia Warszawa, zmierzyli się faworyci. Leicester City prowadziło z Napoli 2:0, ale nie wygrało. Potyczka zakończyła się remisem 2:2.

Michał Piegza
Piotr Zieliński (z prawej) i Youri Tielemans PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (z prawej) i Youri Tielemans
Spotkanie interesowało nas z dwóch powodów. Piłkarze Leicester City i Napoli rywalizują z Legią Warszawa. Dodatkowo we włoskiej ekipie jednym z czołowych graczy jest Piotr Zieliński. Polak doszedł do pełni sił po urazie i wyszedł w podstawowym składzie.

Miejscowi w pierwszych minutach wyczekali rywala i szybko zadali cios. W 6. minucie David Ospina uratował gości broniąc nogą strzał z kilku metrów Harvey Barnes. Bramkarz szans nie miał trzy minuty później. Niedokładnie rozegrali piłkę goście. Po przejęciu futbolówki gracze Leicester wymienili kilka podań. W końcowej fazie akcji Barnes zagrał na siódmy metr do Ayoze Pereza, a ten uderzył nie do obrony.

Prowadząc miejscowi cofnęli się, ale gracze Napoli długo nie potrafili zagrozić piłkarzom Leciester. Dopiero przed przerwą sporo zaczęło dziać się pod bramką Kaspera Schmeichela.

W 37. minucie wyrównać powinien Zieliński. Victor Osimneh podał do Polaka, a ten mając świetną szansę skiksował i Schmeichel z obrońcami wybili piłkę. Chwilę później mocny strzał z pola karnego oddał Lorenzo Insigne. Piłka jednak przeleciała tuż obok bramki. Z kolei w 42. minucie to Zieliński podawał, a strzelał Osimneh. Źle i niecelnie.

Po zmianie stron długo działo się niezbyt wiele. Piłkarze z Neapolu nie byli w stanie zagrozić gospodarzom. W drużynie gości niewidoczny był Zieliński. Ciekawiej zrobiło się po niespełna godzinie gry.

W 59. minucie Youri Tielemans w polu karnym podał do Patsona Daki, a ten trafił do siatki. Radość graczy Leicester trwała krótko. Po analizie VAR sędzia bramkę anulował dopatrując się spalonego.

Pięć minut później wątpliwości już nie było. Chwilę po zejściu z placu gry Zielińskiego
po przejęciu piłki Kelechi Iheanacho do Barnesa, ten atakowany przez obrońcę znalazł miejsce do oddania uderzenia i strzałem z ok. 11 metrów pokonał Ospinę.

Goście dość szybko wrócili do gry. Fabian Ruiz w polu karnym odegrał piłkę do Osimneha, a ten sprytnym uderzeniem przelobował Schmeichela. Gracze Napoli poczuli, że meczu nie muszą przegrać i poszukali swojej szansy.

W końcówce kilka razy groźnie zrobiło się w okolicach bramki Lisów. Goście do remisu doprowadzi w 87. minucie. Z prawej strony dośrodkował Matteo Politano, a Osimneh strzałem głową pokonał Schmeichela!

Więcej bramek w meczu nie padło. Z remisu mogą się cieszyć gracze Legii, którzy po 1. kolejce są liderem grupy C.

Leicester City - SSC Napoli 2:2 (1:0)
1:0 - Ayoze Perez 9'
2:0 - Harvey Barnes 64'
2:1 - Victor Osimneh 69'
2:2 - Victor Osimneh 87'

Leicester City: Kasper Schmeichel - Timothy Castagne, Jannik Vestergaard, Jonny Evans (46' Caglar Soyuncu), Ryan Bertrand - Ayoze Perez (46' Caglar Soyuncu), Wilfred Ndidi, Boubakary Soumare (78' James Maddison) - Patson Daka (70' Ademola Lookman), Kelechi Iheanacho (88' Jamie Vardy), Harvey Barnes.

SSC Napoli: David Ospina - Kevin Malcuit (84' Juan Jesus), Amir Rrahmani, Kalidou Koulibaly, Giovanni Di Lorenzo - Andre-Franck Zambo Anguissa (84' Andrea Petagna), Fabian Ruiz, Piotr Zieliński (64' Eljif Elmas) - Hirving Lozano (64' Matteo Politano), Victor Osimneh, Lorenzo Insigne (74' Adam Ounas).

Żółte kartki: Ndidi, Soumare, Vestergaard, Soyuncu (Leicester) oraz Di Lorenzo, Rrahmani (Napoli).

Czerwona kartka: Ndidi (Leciester) /za dwie żółte, 90+3'/.