Amp Futbol Euro 2021: reprezentacja Polski powalczy o medale!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski cieszą się z bramki
PAP / / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski cieszą się z bramki

Polscy ampfutboliści nie pozostawili złudzeń Francuzom i pewnie zwyciężyli 2:0. Kamil Grygiel wprowadził drużynę Biało-Czerwonych do półfinału mistrzostw Europy.

Od samego początku reprezentanci Polski dyktowali tempo gry. Na pierwsze trafienie kibice w Krakowie czekali do siódmej minuty meczu. Kamil Grygiel stanął oko w oko z Kevinem Rogerem, a następnie otworzył wynik.

W pierwszej odsłonie Francuzi stworzyli tylko jedną groźną sytuację pod bramką Łukasza Miśkiewicza. Polacy mogli podwyższyć rezultat w doliczonym czasie, jednak piłka po strzale Bartosza Łastowskiego odbiła się od słupka.

Po zmianie stron bardzo aktywny w ofensywie był Krystian Kapłon, który w 30. minucie trafił w poprzeczkę.

W 35. minucie akcję gospodarze napędził Bartosz Łastowski, który wypuścił podaniem kolegę. Grygiel znalazł sposób na bramkarza rywali i skompletował dublet. W końcówce mógł jeszcze poprawić swój dorobek strzelecki - Grygiel oddał strzał i piłka zatrzymała się na słupku.

Wynik nie uległ już zmianie. Reprezentacja Polski zagra o finał mistrzostw z drużyną "La Roja", która w piątek pokonała Anglię po serii rzutów karnych. Przypomnijmy, że zawodnicy Marka Dragosza niedawno zremisowali 1:1 z Hiszpanią. Półfinał Euro 2021 odbędzie się w sobotę (18 września) o godz. 15:00 na stadionie Cracovii.

Polska - Francja 2:0 (1:0) 1:0 - Kamil Grygiel 7' 2:0 - Kamil Grygiel 35'

Wyjściowe składy:

Polska: Łukasz Miśkiewicz, Jakub Kożuch, Przemysław Świercz, Kamil Rosiek, Bartosz Łastowski, Kamil Grygiel, Krystian Kapłon. Ławka: Igor Woźniak, Jakub Popławski, Przemysław Fajtanowski, Mariusz Adamczyk, Tomasz Miś, Piotr Mizera.

Francja: Kevin Roger, Jerome Raffeto, Jean-Louis Michaud, Tristan Diaz, Romain Tonchon, Jonathan Caille, Driss Mlahfi. Ławka: Saliou Sall, Sofiane Benhamed, Mickael Mayali, Marian Sacacol.

Czy Polska będzie mistrzem Europy w Amp Futbolu?