Fortuna I liga: niespodzianka w Gdyni. GKS Katowice nie nacieszył się zaliczką

Arka Gdynia wciąż w nierównej formie i okopuje się w środku tabeli po porażce 1:2 ze Skrą Częstochowa. GKS Katowice nie wykorzystał szansy na opuszczenie strefy spadkowej w meczu z Górnikiem Polkowice.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Skra Częstochowa była formalnym gospodarzem meczu rozegranego w Gdyni, a Arka nie spisuje się dobrze na własnym stadionie. Przed spotkaniem z beniaminkiem wygrała dwa starcia, w jednym zremisowała i dwa przegrała. W ostatnich meczach podopieczni Dariusza Marca grali ofensywnie i stwarzali dużo sytuacji podbramkowych. Zaatakowali również Skrę, ale ta nie pozostawała dłużna i również zatrudniała Kacpra Krzepisza.

Skuteczniejsza w pierwszej połowie była drużyna z Częstochowy, która objęła prowadzenie dzięki strzałowi Szymona Szymańskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Arka próbowała odrobić stratę do Skry z nowym zawodnikiem Mateuszem Stępniem wprowadzonym w przerwie za Mateusza Żebrowskiego. Były też kolejne roszady personalne, ale nie zmieniła się drużyna będąca na prowadzeniu. Na drugiego gola Skry gdynianie odpowiedzieli tylko trafieniem na 1:2 Karola Czubaka.

W Polkowicach mierzyli się natomiast beniaminkowie, którym nie wiedzie się dobrze po awansie. Górnik zdobył siedem punktów w ośmiu wcześniejszych meczach i przynajmniej był nad strefą spadkową w przeciwieństwie do GKS-u Katowice. Podopieczni Rafała Góraka byli przedostatni w lidze po trzech porażkach z rzędu.

Starcie zakończyło się remisem 1:1. GKS nie nacieszył się w nim prowadzeniem, ponieważ zaledwie trzy minuty po golu Michała Kołodziejskiego, polkowiczanie odpowiedzieli bramką Mateusza Piątkowskiego z rzutu karnego. Doświadczony napastnik nie wykorzystał jedenastki w poprzednim meczu, ale nie rozpamiętywał niepowodzenia i tym razem uniósł odpowiedzialność. Lepszą szansę na zdobycie pełnej puli miał GKS. Piłka po uderzeniu Adriana Błąda zatrzymała się na słupku w końcówce podstawowego czasu.

9. kolejka Fortuna I ligi:

Skra Częstochowa - Arka Gdynia 2:1 (1:0)
1:0 - Szymon Szymański 20'
2:0 - Kamil Wojtyra 77'
2:1 - Karol Czubak 82'

Górnik Polkowice - GKS Katowice 1:1 (0:0) 0:1 - Michał Kołodziejski 55' 1:1 - Mateusz Piątkowski (k.) 58'