Fortuna I liga: nikt nie odpuścił w Niepołomicach. Zdecydował gol w końcówce

Na prowadzeniu byli zarówno piłkarze Puszczy Niepołomice, jak i Chrobrego Głogów. Nie potrafili jednak utrzymać przewagi i konfrontacja zakończyła się remisem 2:2. W niedzielę tylko Odra Opole zdobyła komplet punktów.

radość piłkarzy Puszczy Niepołomice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Puszczy Niepołomice
Puszcza Niepołomice próbowała przerwać pasmo niepowodzeń w meczach na własnym stadionie. Zmierzyła się z Chrobrym Głogów i od początku było ciekawie. Na gola Mikołaja Lebedyńskiego odpowiedział po zaledwie sześciu minutach dobrze dysponowany Szymon Kobusiński. Na drugą wymianę ciosów trzeba było poczekać do ostatniego kwadransa podstawowego czasu. Tym razem prowadzenie zdobyła Puszcza, ale uderzenie najskuteczniejszego gracza meczu Lebedyńskiego ustaliło wynik na 2:2.

W innym niedzielnym meczu Odra Opole wykorzystała atut własnego boiska i zwyciężyła 2:0 ze Stomilem Olsztyn. Tym samym przerwała krótki, ale udany okres zespołu z Warmii. Zdobył on cztery punkty w dwóch poprzednich spotkaniach. Wynik otworzył Mateusz Marzec, a po drugim trafieniu Tomasa Mikinica w 50. minucie opolanie mogli skoncentrować się na chronieniu zaliczki do ostatniego gwizdka.

W poniedziałek jeszcze dwa mecze na zamknięcie kolejki. Zagrają w nich Arka Gdynia i GKS Katowice. Drużyna z Pomorza odwiedzi Skrę Częstochowa, a w meczu beniaminków podopieczni Rafała Górala będą rywalizować z Górnikiem Polkowice.

9. kolejka Fortuna I ligi:

Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów 2:2 (1:1)
0:1 - Mikołaj Lebedyński 14'
1:1 - Szymon Kobusiński 20'
1:2 - Tomasz Wojcinowicz 76'
2:2 - Mikołaj Lebedyński 89'

Odra Opole - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0) 1:0 - Mariusz Marzec 34' 2:0 - Tomas Mikinic 50'