PKO Ekstraklasa: łęczyński spacerek Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk bez żadnych problemów ograła beniaminka PKO Ekstraklasy, Górnika Łęczna (4:0). To czwarte zwycięstwo gdańszczan w obecnym sezonie mistrzostw Polski.

Tomasz Rosiński
piłkarze Lechii Gdańsk PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk
Lechia przystępowała do piątkowej rywalizacji w roli faworyta i to było widoczne od początku starcia. Gdańszczanie długo utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym gospodarzy.

Aktywni byli napastnicy przyjezdnych, czyli Flavio Paixao oraz Łukasz Zwoliński, którzy oddawali strzały na bramkę strzeżoną przez Macieja Gostomskiego, ale dość długo nie potrafili skierować futbolówki do siatki.

Gdańszczanom grało się łatwiej od 35. minuty, kiedy do drugą żółtą kartkę za faul na Zwolińskim, a w konsekwencji czerwoną potrzymał Janusz Gol.

Drużyna z Gdańska dopięła swego niespełna 360 sekund później. Dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Maciej Gajos, zaś celnie główkował Łukasz Zwoliński. Po chwili goście za sprawą Flavio Paixao zadali drugi cios, a asystę w tej akcji zaliczył Conrado. Ostatecznie więcej goli przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron, mimo 4 zmian w składzie Górnika, wciąż na boisku dzielili i rządzili podopieczni Tomasza Kaczmarka, którzy w 55. minucie po ładnej, składnej akcji wykończonej przez Kacpra Sezonienkę podwyższyli swoje prowadzenie.

Dzieła zniszczenia dopełnił Flavio Paixao, który wykorzystał błąd Macieja Gostomskiego (wypuścił piłkę po niezbyt trudnym uderzeniu Ilkaya Durmusa) i skompletował dublet.

PKO Ekstraklasa, 9. kolejka:

Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 0:4 (0:2)
0:1 - Łukasz Zwoliński 41'
0:2 - Flavio Paixao 44'
0:3 - Kacper Sezonienko 55'
0:4 - Flavio Paixao 71'

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Leandro (46' Daniel Dziwniel), Kamil Pajnowski, Paweł Baranowski, Maciej Orłowski - Janusz Gol, Szymon Drewniak - Jason Lokilo (46' Serhij Krykun), Damian Gąska (58' Bartłomiej Kalinkowski), Marcel Wędrychowski (46' Kryspin Szcześniak) - Paweł Wojciechowski (46' Michał Mak).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Mario Maloca (68' Mateusz Żukowski), Conrado (61' Egzon Kryeziu) - Maciej Gajos, Jarosław Kubicki (61' Rafał Pietrzak), Ilkay Durmus - Łukasz Zwoliński (68' Bassekou Diabate), Flavio Paixao (74' Łukasz Zjawiński), Kacper Sezonienko.

Żółte kartki: Janusz Gol, Marcel Wędrychowski (Górnik Łęczna) oraz Kacper Sezonienko, Michał Nalepa (Lechia Gdańsk).

Czerwona kartka: Janusz Gol (Górnik Łęczna) w 35. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

18 Górnik Łęczna 34 6 10 18 29:60 28

-> Klamka zapadła. Surowa kara dla piłkarza Pogoni Szczecin!
-> Andrzej Juskowiak zachwycony Ishakiem. "On już swoją prezencją straszy przeciwnika"

Czy Górnik Łęczna utrzyma się w PKO Ekstraklasie?