Szybkie ciosy Barcelony ustawiły mecz

Piłkarze Barcelony szybko ułożyli sobie mecz z Levante. Gospodarze po niespełna kwadransie prowadzili 2:0. Ostatecznie zwyciężyli 3:0.

Michał Piegza
Memphis Depay (z lewej) PAP/EPA / Na zdjęciu: Memphis Depay (z lewej)
Podrażniona ostatnimi niepowodzeniami Barcelona od początku ruszyła na Levante.

Próby gospodarzy szybko przyniosły efekt. W 6. minucie Memphis Depay został podcięty przez Nemanję Radoję. Arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny.

Osiem minut później padł drugi gol dla Barcelony. Sergino Dest biegł z piłką kilkanaście metrów, zagrał prostopadle do Luuka de Jonga, a ten w sytuacji sam na sam zdobył drugą bramkę.

Mając ustawionego rywala podopieczni Ronalda Koemana, który zawieszony nie mógł prowadzić zespołu z ławki, grali na dużym luzie i szukali kolejnych trafień. Gospodarze stworzyli sobie kilka kolejnych okazji. W 23. minucie z metra do pustej bramki nie trafił Gerard Pique. Cztery minuty później po dograniu Desta głową niecelnie przymierzył Gavi. Z kolei w 36. minucie w sytuacji sam na sam Aitor Fernandez nie pozwolił uderzyć Depay'owi. Po chwili nieudolnie bramkarza starał się lobować Gavi.

Obraz meczu nie zmienił się po przerwie. Barcelona cały czas atakowała. W 49. minucie po błędzie obrony gości do piłki dopadł Depay, strzał z pola karnego odbił bramkarz. Holender kolejną okazję miał kwadransa później. Fernandez popisał się kapitalną interwencją.

W końcówce Katalończycy oszczędzali siły przed kolejnymi spotkaniami. Na boisku niewiele się działo. Gospodarze w doliczonym czasie ustalili wynik. Wracający do gry po kontuzji Ansu Fati przeprowadził indywidualną akcję i płaskim strzałem sprzed pola karnego zdobył bramkę.

FC Barcelona - Levante UD 3:0 (2:0)
1:0 - Memphis Depay (k.) 6'
2:0 - Luuk de Jong 14'
3:0 - Ansu Fati 90+1'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Oscar Mingueza (81' Ronald Araujo), Gerard Pique, Eric Garcia, Sergino Dest (90' Clement Lenglet) - Nico, Sergio Busquets, Gavi (81' Yusuf Demir) - Philippe Coutinho (59' Riqui Puig), Luuk de Jong (81' Ansu Fati), Memphis Depay.

Levante UD: Aitor Fernandez - Jorge Miramon, Sergio Postigo, Shkodran Mustafi (77' Rober Pier), Carlos Clerc - Gonzalo Melero, Nemanja Radoja (55' Jose Luis Morales), Pepelu (69' Nikola Vukcević) - Jorge de Frutos (69' Alejandro Cantero), Daniel Gomez (55' Pablo Martinez), Roger Marti.

Żółte kartki: Gavi (Barcelona) oraz Postigo, Pepelu (Levante).

Sędzia: Isidro Diaz de Mera.