Lider eWinner II ligi wystartował jak z katapulty

Nie minął kwadrans i Stal Rzeszów miała dwubramkową przewagę w meczu ze Zniczem Pruszków. Wygrana 3:1 pozwoliła zachować prowadzenie w tabeli. Ambitne pościgi zaprezentowali piłkarze Wisły Puławy oraz Lecha II Poznań.

piłkarze Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
W 11. minucie Damian Michalik zdobył prowadzenie dla Stali Rzeszów strzałem głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Piotra Głowackiego. Zespół, a przede wszystkim Michalik poszedł za ciosem. W 14. minucie miał już na koncie dublet - ponownie podsumował akcję oskrzydlającą. Krótko po przerwie Andreja Prokić praktycznie zagwarantował Stali komplet punktów, a trafienie Mariusza Gabrycha na 1:3 tylko poprawiło wynik z perspektywy Znicza Pruszków.

Pierwsza strata punktów Raduni Stężyca na własnym stadionie, chociaż wydawała się być na dobrej drodze do szóstego zwycięstwa w roli gospodarza. Po pierwszej połowie meczu beniaminków z Wisłą Puławy prowadziła 2:0. Pościg przyjezdnych rozpoczął się w przedostatnim kwadransie, a do remisu 2:2 doprowadzili uderzeniem w 81. minucie. W tabeli trzej z czterech beniaminków są w górnej połowie.

Gorąco było w Elblągu. Olimpia długo prowadziła w meczu z Lechem II Poznań, a ostatecznie nawet nie zapunktowała. Po przerwie straciła zawodnika z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Huberta Krawczuna. Jedenastu graczy z Wielkopolski przycisnęło w końcówce i odwróciło wynik na 2:1. Gole zmienników Łukasza Spławskiego i Jakuba Antczaka dzieliła tylko minuta.

Z atutu własnego boiska skorzystali półfinaliści tegorocznych barażów o awans do Fortuna I ligi. Oba zespoły poprawiły sobie samopoczucie po niepowodzeniu w Pucharze Polski. Chojniczanka zwyciężyła przekonująco 3:0 z Pogonią Siedlce, a Wigry Suwałki wygrały 1:0 ze Śląskiem II Wrocław.