Lider eWinner II ligi wystartował jak z katapulty

Nie minął kwadrans i Stal Rzeszów miała dwubramkową przewagę w meczu ze Zniczem Pruszków. Wygrana 3:1 pozwoliła zachować prowadzenie w tabeli. Ambitne pościgi zaprezentowali piłkarze Wisły Puławy oraz Lecha II Poznań.

piłkarze Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
W 11. minucie Damian Michalik zdobył prowadzenie dla Stali Rzeszów strzałem głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Piotra Głowackiego. Zespół, a przede wszystkim Michalik poszedł za ciosem. W 14. minucie miał już na koncie dublet - ponownie podsumował akcję oskrzydlającą. Krótko po przerwie Andreja Prokić praktycznie zagwarantował Stali komplet punktów, a trafienie Mariusza Gabrycha na 1:3 tylko poprawiło wynik z perspektywy Znicza Pruszków.

Pierwsza strata punktów Raduni Stężyca na własnym stadionie, chociaż wydawała się być na dobrej drodze do szóstego zwycięstwa w roli gospodarza. Po pierwszej połowie meczu beniaminków z Wisłą Puławy prowadziła 2:0. Pościg przyjezdnych rozpoczął się w przedostatnim kwadransie, a do remisu 2:2 doprowadzili uderzeniem w 81. minucie. W tabeli trzej z czterech beniaminków są w górnej połowie.

Gorąco było w Elblągu. Olimpia długo prowadziła w meczu z Lechem II Poznań, a ostatecznie nawet nie zapunktowała. Po przerwie straciła zawodnika z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Huberta Krawczuna. Jedenastu graczy z Wielkopolski przycisnęło w końcówce i odwróciło wynik na 2:1. Gole zmienników Łukasza Spławskiego i Jakuba Antczaka dzieliła tylko minuta.

Z atutu własnego boiska skorzystali półfinaliści tegorocznych barażów o awans do Fortuna I ligi. Oba zespoły poprawiły sobie samopoczucie po niepowodzeniu w Pucharze Polski. Chojniczanka zwyciężyła przekonująco 3:0 z Pogonią Siedlce, a Wigry Suwałki wygrały 1:0 ze Śląskiem II Wrocław.

10. kolejka eWinner II ligi:

Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 3:1 (2:0)
1:0 - Damian Michalik 11'
2:0 - Damian Michalik 14'
3:0 - Andreja Prokić 45'
3:1 - Mariusz Gabrych 71'

Radunia Stężyca - Wisła Puławy 2:2 (2:0)
1:0 - Bartosz Kuźniarski 19'
2:0 - Wojciech Łuczak 30'
2:1 - Carlos Daniel (k.) 61'
2:2 - Dylan Ruiz-Diaz 81'

Olimpia Elbląg - Lech II Poznań 1:2 (1:0)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Rzeszów będzie najlepszym drugoligowcem sezonu?