eWinner II liga: beniaminek odprawia rywali "z kwitkiem"

Piąty mecz u siebie i piąte zwycięstwo Raduni Stężyca. Na dodatek efektowne - pokonała 3:0 Olimpię Elbląg. Chojniczanka przegrała już czwarte spotkanie w sezonie, a w derbach Mazowsza lepsza była Pogoń z Grodziska Mazowieckiego.

Radunia Stężyca ruszyła do ataku od początku meczu z Olimpią Elbląg i praktycznie pierwszy atak zamieniła w gola na 1:0. W dobrym miejscu znalazł się Michał Miller i pokonał Pawła Rutkowskiego. Radunia radziła sobie z atakami mocnych w tym sezonie podopiecznych Tomasza Grzegorczyka i w drugiej połowie powiększyła prowadzenie na 3:0. Wojciech Łuczak trafił z rzutu karnego, a w końcówce dał o sobie znać zmiennik Dawid Retlewski. Radunia zdobyła komplet punktów w pięciu meczach u siebie i jest piąta w lidze. Byłoby lepiej, gdyby nie komplet czterech porażek na wyjazdach. Ekipa z Kaszub nie jest najsilniejszym beniaminkiem, wyżej w tabeli jest Ruch Chorzów, ale jak na debiutanta na szczeblu centralnym wygląda ciekawie.

Tyle samo punktów co Radunia - 15 - ma inna drużyna z województwa pomorskiego Chojniczanka, ale w jej przypadku akurat nie ma się czym chwalić. Porażka 0:1 z Hutnikiem Kraków jest jej czwartą w sezonie. Podopieczni Tomasza Kafarskiego nie odrobili nawet punktu w stosunku do lidera Stali Rzeszów. Od dwóch sezonów stolica województwa małopolskiego jest pechowa dla Chojniczanki, ale nie jest to dobre usprawiedliwienie dla porażki z zespołem, który we wcześniejszych ośmiu meczach zdobył dwa "oczka".

W derbach Mazowsza grały dwie Pogonie. Ekipa z Grodziska Mazowieckiego pokonała imienniczkę z Siedlec 2:1. Wszystko co najważniejsze wydarzyło się między 37. minutą a przerwą. W tym okresie gospodarze zostali trafieni przez beniaminka dwa razy, a odpowiedzieli tylko jednym golem. Pozostała na poprawienie wyniku cała druga połowa, ale pobyt w szatni jakoś odebrał impet regionalnym konkurentom.

9. kolejka eWinner II ligi:

Radunia Stężyca - Olimpia Elbląg 3:0 (1:0)
1:0 - Michał Miller 2'
2:0 - Wojciech Łuczak (k.) 52'
3:0 - Dawid Retlewski 89'

Hutnik Kraków - Chojniczanka 1:0 (0:0)
1:0 - Jakub Wilczyński 57'

Pogoń Siedlce - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (1:2) 0:1 - Michał Wrzesiński 37' 0:2 - Wojciech Kalinowski 44' 1:2 - Miłosz Przybecki 45'