SSC Napoli zdecydowanym liderem Serie A. Błysk Bartłomieja Drągowskiego i Piotra Zielińskiego

SSC Napoli kontynuuje swój zwycięski pochód w Serie A 2021/2022. Tym razem neapolitańczycy uporali się na wyjeździe z ACF Fiorentina (2:1), a asystę przy jednym z trafień dla swojej ekipy zaliczył Piotr Zieliński. Natomiast Drągowski obronił "11".

Tomasz Rosiński
piłkarze SSC Napoli PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: piłkarze SSC Napoli
Niedzielne starcie we Florencji zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż Fiorentina i Napoli radzą sobie dobrze na początku nowego sezonu włoskiej ekstraklasy.

Od początku konfrontacji na boisku nikt nie zamierzał odstawiać nogi, dlatego też mnożyły się faule z obydwu stron.

W 18. minucie ostrzeżenie przyjezdnym wysłał Erick Pulgar, który popisał się mocnym uderzeniem, ale piłkę do boku zdołał odbić David Ospina.

Jednakże dziesięć minut później Ospina już skapitulował po strzale Lucasa Martineza Quarty z około 5 metrów. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Dusan Vlahović.

Po chwili szarżę Victora Osimhena faulem we własnym polu karnym przerwał Martinez Quarta i sędzia odgwizdał "11" dla gości. Co prawda Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny wykonywany przez Lorenzo Insigne, ale wobec dobitki Hirvinga Lozano był już bezradny.

Jeszcze przed przerwą podopieczni Luciano Spallettiego mogli wyjść na prowadzenie, lecz futbolówka po uderzeniu przewrotką przez Osimhena minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Drągowskiego.

Niedługo po zmianie stron Piotr Zieliński dokładnie dośrodkował z rzutu wolnego, a celnie główkował Amir Rrahmani i lider mistrzostw Włoch wygrywał 2:1.

Po strzelonym golu drużyna z Neapolu starała się kontrolować boiskowe wydarzenia i nie pozwalała na zbyt wiele miejscowym piłkarzom. Świetnie defensywą SSC Napoli kierował Kalidou Koulibaly, który był nie do przejścia.

Ostatecznie neapolitańczycy utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego i z kompletem siedmiu triumfów przewodzą ligowej stawce.

Po zakończeniu batalii Bartłomiejowi Drągowskiemu (powołany na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski) była udzielana pomoc medyczna, ale na razie nie wiadomo, czy uraz polskiego bramkarza jest poważny.