Reprezentacja Czech z cennym punktem. Chorwacja bliżej awansu

Reprezentacja Czech sprawiła niespodziankę i zremisowała 2:2 w meczu eliminacyjnym z Walią. Danny Ward zawinił przy obu bramkach naszych południowych sąsiadów. Chorwacja utrzymała się na fotelu lidera grupy H po zwycięstwie z Cyprem (3:0).

Rafał Szymański
reprezentacja Czech PAP / Na zdjęciu: reprezentacja Czech
Od pierwszego gwizdka Walijczycy mieli optyczną przewagę, jednak zmarnowali dwie stuprocentowe sytuacje. Drużyna Roberta Page'a rozpoczęła strzelanie w 36. minucie spotkania. Aaron Ramsey wbiegł w pole karne rywali, kapitan z zimną krwią wykończył całą akcję.

Czesi błyskawicznie odpowiedzieli. Danny Ward niefortunnie odbił piłkę przed siebie, Jan Pesek wykorzystał błąd golkipera przyjezdnych i znalazł drogę do siatki.

Chwilę po przerwie Ramsey chciał zagrać do Warda, ale ten nie potrafił przyjąć piłki. Gol został zapisany na konto pomocnika Juventusu. W 69. minucie rezultat na 2:2 ustalił Daniel James.

Chorwacja musiała zwyciężyć z Cyprem, aby utrzymać się na pozycji lidera grupy H eliminacji MŚ 2022. W końcówce pierwszej połowy duet Luka Modrić - Ivan Perisić rozpracował defensywę gospodarzy, piłkarz Interu był autorem pierwszej bramki. Po zmianie stron Modrić nie wykorzystał rzutu karnego - Neofytos Michail wyczuł intencje gracza Realu Madryt. W 80. minucie na 2:0 podwyższył Josko Gvardiol, ostatnie słowo należało do Marko Livaji.

Rosjanie dotrzymali kroku liderowi i pokonali Słowaków.  Jedyny gol padł w kuriozalnych okolicznościach. Nie popisał się Milan Skriniar, obrońca przeciął tor lotu piłki i w ten sposób zmylił własnego bramkarza. 90 minut rozegrał Lubomir Satka z Lecha Poznań.

1:0 - Milan Skriniar (s.) 24'

Malta - Słowenia 0:4 (0:1) 0:1 - Josip Ilicić 27' 0:2 - Andraz Sporar 50' 0:3 - Josip Ilicić 60' 0:4 - Benjamin Sesko 67'