Mocny strzał reprezentanta Włoch. Nie dał szans Courtoisowi! [WIDEO]

Trafienie Nicolo Barelli było ozdobą meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów. Włoski pomocnik idealnie przymierzył sprzed pola karnego.

Rafał Szymański
Bramka Nicolo Barelli Materiały prasowe / TVP Sport / Na zdjęciu: Bramka Nicolo Barelli
W pierwszych 45 minutach kibice na Allianz Stadium w Turynie nie oglądali bramek. Najbliżej szczęścia był Alexis Saelemaekers, skrzydłowy trafił w poprzeczkę. Mistrzowie Europy ruszyli do ofensywy po przerwie.

Belgijski obrońca interweniował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przed polem karnym gości odnalazł się Nicolo Barella, który zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki. W tej sytuacji Thibaut Courtois nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Zawodnik Interu Mediolan rozpoczął strzelanie w meczu o trzecie miejsce. Barella rozegrał 34 spotkania w narodowych barwach i zdobył osiem bramek.

W 65. minucie podopieczni Roberto Manciniego podwyższyli wynik, Domenico Berardi zamienił rzut karny na bramkę. Belgowie odpowiedzieli na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu, Charles de Ketelaere był lepszy w pojedynku z Gianluigim Donnarummą i ustalił rezultat.

Ostatecznie reprezentacja Włoch zwyciężyła 2:1 z Belgią na własnym terenie. "Azzurri" zdobyli brązowy medal Ligi Narodów UEFA.