Karim, coś Ty narobił?! Ten gol będzie pokazywany w każdej telewizji!

Karim Benzema udowodnił, że jest w świetnej formie. Napastnik "Les Bleus" popisał się trafieniem wyjątkowej urody w finale Ligi Narodów UEFA.

Rafał Szymański
gol Karima Benzemy Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Karima Benzemy
Francja była uznawana za faworyta finału Ligi Narodów UEFA. Pierwsza połowa była niemrawa w wykonaniu obu drużyn, nie padła ani jedna bramka. Reprezentacja Hiszpanii napoczęła rywala po zmianie stron.

W 64. minucie Sergio Busquets wypuścił podaniem Mikela Oyarzabala, napastnik wygrał pojedynek z Dayotem Upamecano i trafił do siatki. Hugo Lloris nawet nie ruszył się z miejsca.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź mistrzów świata. Kilkadziesiąt sekund później Kylian Mbappe napędził akcję Francuzów i odegrał do Karima Benzemy. 33-latek przełożył sobie piłkę na prawą nogę, a następnie precyzyjnie uderzył z ostrego kąta. Ten gol był ozdobą niedzielnego finału. Przypomnijmy, że Benzema zdobył pierwszą bramkę dla "Les Bleus" w starciu półfinałowym z Belgią. Jego bilans w narodowych barwach to 32 trafienia w 91 meczach.

W końcówce Mbappe wpisał się na listę strzelców, Anthony Taylor po konsultacji z VAR uznał gola snajpera PSG. W ostatecznym rozrachunku reprezentacja Francji pokonała 2:1 Hiszpanię i mogła świętować na San Siro w Mediolanie.

Bramka Karima Benzemy (od 1:00):