Luka Modrić uratował punkt Chorwacji. Rosja wykorzystała potknięcie rywali

Po dramatycznym meczu Chorwacja zremisowała 2:2 ze Słowacją. Wicemistrzowie świata stracili pozycję lidera grupy H na rzecz Rosji. "Sborna" pokonała 2:1 Słowenię, a Georgij Dżikija zdobył piękną bramkę. Czechy poradziły sobie z Białorusią (2:0).

Rafał Szymański
Reprezentacja Chorwacji PAP/EPA / SAVVIDES PRESS / Na zdjęciu: Reprezentacja Chorwacji
Reprezentanci Słowacji przełamali defensywę rywali w 20. minucie rywalizacji. Marek Hamsik celnie dograł z rzutu wolnego i Ivan Schranz strzałem głową pokonał Dominika Livakovicia.

Gospodarze odpowiedzieli pięć minut później. Andrej Kramarić odnalazł się po zamieszaniu w polu karnym, napastnik z niewielkiej odległości skierował piłkę do siatki.

Przed końcem pierwszej połowy zespół Stefana Tarkovicia objął prowadzenie. Ladislav Almasi przerzucił piłkę na lewą stronę do Lukasa Haraslina, były piłkarz Lechii Gdańsk dał żadnych szans Livakoviciowi i sfinalizował całą akcję. W doliczonym czasie przed szansą stanął jeszcze Kramarić, jednak trafił słupek.

W 71. minucie Luka Modrić sprytnym strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik na 2:2. Filar Realu Madryt zrehabilitował się po meczu z Cyprem (3:0), w którym nie wykorzystał "jedenastki". W końcówce sędzia nie uznał gola Nikoli Vlasicia. Jeśli chodzi i Słowację, w pełnym wymiarze czasowym zagrał Lubomir Satka z Lecha Poznań.

Rosja jest nowym liderem grupy H eliminacji MŚ 2022. Podopieczni Walerija Karpina zwyciężyli 2:1 ze Słowenią, a na wyróżnienie zasłużył Georgij Dżikija. Obrońca strzałem przewrotką zaskoczył Jana Oblaka. Na listę strzelców wpisali się również Igor Divejev i Josip Ilicić. Luka Zahović pojawił się na placu gry w 86. minucie.

W grupie E Czechy i Walia idą łeb w łeb. Nasi południowi sąsiedzi pewnie wygrali z Białorusią po trafieniach Patrika Schicka oraz Adama Hlozka. Walia była minimalnie lepsza od Estonii (1:0), Kieffer Moore zdobył decydującą bramkę.

Chorwacja - Słowacja 2:2 (1:2)
0:1 - Ivan Schranz 20'
1:1 - Andrej Kramarić 25'
1:2 - Lukas Haraslin 45+1'
2:2 - Luka Modrić 71'

Słowenia - Rosja 1:2 (1:2)
0:1 - Igor Divejev 28'
0:2 - Georgij Dżikija 32'