Polacy wydarli trzy punkty. Sprawdź, kiedy kolejny mecz w eliminacjach

Reprezentacja Polski zwyciężyła 1:0 z Albanią po ciężkim boju i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli grupy I. Do końca eliminacji mistrzostw świata pozostały tylko dwa spotkania.

Rafał Szymański
Adam Buksa PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Adam Buksa
We wtorek podopieczni Paulo Sousy grali na trudnym terenie w Tiranie. Na samym początku Adam Buksa upadł w polu karnym po starciu z Lorencem Trashim, w tej sytuacji Clement Turpin nie podyktował "jedenastki".

Przez większą część meczu przyjezdni mieli przewagę, jeśli chodzi o posiadanie piłki. Gospodarze ani razu nie zagrozili Wojciechowi Szczęsnemu. Rezerwowi wypracowali bramkę w 77. minucie - Karol Świderski trafił do siatki po świetnym dograniu Mateusza Klicha. Chwilę później sędzia przerwał spotkanie ze względu na skandaliczne zachowanie lokalnych kibiców. Piłkarze wrócili na boisko po kilkuminutowej przerwie, wynik nie uległ już zmianie.

Przed reprezentacją Polski jeszcze dwa spotkania w ramach eliminacji MŚ 2022. Już 12 listopada zagra na wyjeździe z niżej notowaną Andorą, pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godz. 20:45. Na koniec zespół Sousy podejmie rywalizację z Węgrami na Stadionie Narodowym (15 listopada).

W tym momencie to to Polska jest w lepszej sytuacji. Biało-Czerwoni znajdują się na drugim miejscu w grupie I i mają dwupunktową przewagę nad drużyną Edoardo Reji.