Co za powrót Arkadiusza Milika. Brawo!

Arkadiusz Milik wrócił do podstawowego składu marsylczyków i przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. W 10. kolejce Ligue 1 jego Olympique pokonał 4:1 FC Lorient.

Rafał Szymański
Olympique Marsylia Newspix / FEP / Na zdjęciu: Olympique Marsylia
W 9. minucie Arkadiusz Milik niefortunnie upadł po zderzeniu z rywalem i złapał się za prawy nadgarstek. Po krótkiej przerwie reprezentant Polski wrócił na boisko.

Podopieczni Jorge Sampaoliego przejęli inicjatywę od pierwszego gwizdka sędziego, jednak to przyjezdni rozpoczęli strzelanie. Stephane Diarra upadł w polu karnym i chwilę po tej sytuacji Armand Lauriente zamienił "jedenastkę" na bramkę.

W 16. minucie przed szansą stanął Milik. Dimitri Payet dośrodkował z rzutu wolnego na głowę napastnika, a ten minimalnie spudłował. Gospodarze wyrównali za sprawą Boubacara Kamary. Matteo Guendouzi oddał piłkę pomocnikowi, który silnym strzałem nie dał szans Paulowi Nardiemu.

Przed zejściem do szatni kadrowicz miał jeszcze jedną okazję. Konrad de la Fuente przytomnie dograł do kolegi, jednak piłka była poza zasięgiem Milika. Pau Lopez uratował drużynę ze Stade Velodrome w 50. minucie. Hiszpan świetnie interweniował po uderzeniach Armanda Lauriente oraz Stephane Diarry.

Drugiego gola wypracował duet Dimitri Payet - Matteo Guendouzi. Kapitan doskonale dośrodkował z rzutu rożnego i Guendouzi sfinalizował akcję uderzeniem głową.

Milik znalazł sposób na bramkarza w samej końcówce. Payet obsłużył podaniem kadrowicza, który stanął oko w oko z Nardim i umieścił piłkę w siatce. 27-latek strzelił pierwszego gola w sezonie.

W doliczonym czasie Guendouzi dołożył jeszcze jedną bramkę, a trzecią asystę na swoim koncie zapisał Payet. Wynik nie uległ już zmianie. Olympique Marsylia wygrał 4:1 z FC Lorient w 10. kolejce Ligue 1.

RC Lens Przemysława Frankowskiego niespodziewanie przegrało 0:1 z Montpellier, skrzydłowy zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Marcin Bułka nie podniósł się z ławki w meczu z ES Troyes AC (0:1). RC Strasbourg Alsace zdeklasował AS Saint-Etienne (5:1) - w kadrze gospodarzy zabrakło Karola Fili, który zmaga się z kontuzją.

Olympique Marsylia - FC Lorient 4:1 (1:1)
0:1 - Armand Lauriente (k.) 13'
1:1 - Boubacar Kamara 27'
2:1 - Matteo Guendouzi 56'
3:1 - Arkadiusz Milik 85'
4:1 - Matteo Guendouzi 90+2'

Olympique: Pau Lopez - William Saliba, Duje Caleta-Car, Luan Peres, Valentin Rongier (88' Leonardo Balerdi), Boubacar Kamara, Matteo Guendouzi, Pol Lirola (76' Pape Gueye), Dimitri Payet, Konrad de la Fuente (75' Bamba Dieng), Arkadiusz Milik.

Lorient: Paul Nardi - Igor Silva, Houboulang Mendes, Julien Laporte, Moritz Jenz, Vincent Le Goff, Enzo Le Fee (61' Quentin Boisgard), Thomas Monconduit, Laurent Abergel, Stehpane Diarra (69' Adrian Grbić), Armand Lauriente (86' Dango Ouattara).

1:0 - Mama Balde 4'

RC Strasbourg Alsace - AS Saint-Etienne 5:1 (2:1)
1:0 - Maxime Le Marchand 26'
2:0 - Zaydou Youssouf (s.) 38'
2:1 - Wahbi Khazri 45+5'
3:1 - Kevin Gameiro 69'
4:1 - Ludovic Ajorque 73'
5:1 - Habib Diallo 85'

Girondins Bordeaux - FC Nantes 1:1 (0:0)
1:0 - Ui-Jo Hwang 62'
1:1 - Pedro Chirivella 75'

FC Metz - Stade Rennais 0:3 (0:3)
0:1 - Gaetan Laborde 24'
0:2 - Kamaldeen Sulemana 37'
0:3 - Martin Terrier 45'

Stade Brestois 29 - Stade de Reims 1:1 (0:1) 0:1 - Wout Faes 12' 1:1 - Franck Honorat 74'