Zemsta Miedzi Legnica za niepotrzebną wycieczkę

Miedź Legnica złapała drugi oddech w Fortuna I lidze. Po zwycięstwie 2:0 w zaległym meczu z Resovią została nowym wiceliderem w wyścigu po awans do PKO Ekstraklasy.

piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
17 września piłkarze Miedzi Legnica urządzili sobie długą i bezcelową wyprawę do Rzeszowa. Ich mecz został odwołany z powodu złego stanu boiska, które zostało zalane ulewnymi opadami deszczu. Gościom pozostało wrócić do domów i ponad miesiąc później wykonać drugie podejście do starcia z Resovią.

Od 20. minuty Miedź grała jedenastu na dziesięciu. Aleksander Komor zobaczył czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Patryku Makuchu. Trener gospodarzy zareagował na problem i uzupełnił dziurę w obronie Oliverem Podhorinem kosztem środkowego pomocnika Bartłomieja Wasiluka. W przerwie była kolejna korekta i Karol Twardowski zastąpił Kamila Antonika.

Legniczanie przeważali i oddawali więcej strzałów celnych. W 52. minucie Mehdi Lehaire potwierdził sytuację na boisku golem na 1:0. Położenie Miedzi zrobiło się komfortowe, a Resovia była w tarapatach. Drużyna z Podkarpacia musiała szukać sposobu na odrobienie strat w osłabieniu.

Gospodarze nie zdołali odpowiedzieć ani jednym golem i to Miedzianka przedłużyła passę zwycięstw. Cios na 2:0 zadał przeciwnikom Jon Aurtenetxe, który wbiegł w pole karne Resovii przy okazji rzutu rożnego i wykorzystał dośrodkowanie. Wyższość gości po wykluczenia Komora była wyraźna i została potwierdzona dwoma golami.

Resovia - Miedź Legnica 0:2 (0:0)
0:1 - Mehdi Lehaire 52'
0:2 - Jon Aurtenetxe 77'

Resovia: Branislav Pindroch – Bartosz Jaroch, Dawid Kubowicz, Aleksander Komor, Rafał Mikulec, Bartłomiej Wasiluk (25' Oliver Podhorin), Daniel Pietraszkiewicz (56' Bartłomiej Eizenchart), Josip Soljić, Kamil Antonik (46' Karol Twardowski), Marek Mróz (56' Damian Hilbrycht, 78' Sebastian Strózik), Jakub Wróbel

Miedź: Paweł Lenarcik – Carlos Julio Martinez, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina, Chuca (70' Szymon Matuszek), Damian Tront, Mehdi Lehaire (84' Bruno Garcia), Kamil Zapolnik (84' Michał Bednarski), Patryk Makuch, Szymon Stróżyński (57' Maciej Śliwa)

Żółte kartki: Mikulec, Podhorin (Resovia) oraz Lehaire (Miedź)

Czerwona kartka: Aleksander Komor (Resovia) /20' - za faul/

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)