Kamil Jóźwiak wrócił do łask trenera. Grał Bartosz Białkowski

Wayne Rooney dał szansę gry Kamilowi Jóźwiakowi, we wtorek Derby County tylko zremisowało 2:2 z Luton Town. Millwall FC Bartosza Białkowskiego pokonało 2:1 Sheffield United.

Rafał Szymański
Kamil Jóźwiak (z prawej) Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak (z prawej)
Na początku meczu drużyna gospodarzy wypracowała sobie więcej sytuacji. W 20. minucie Jason Knight przechwycił piłkę po błędzie rywala, a następnie zagrał do Toma Lawrence'a. Kapitan silnym strzałem pokonał bramkarza Luton.

Goście doprowadzili do remisu po przerwie, Fred Onyedinma z niewielkiej odległości trafił do siatki. W 60. minucie Knight wpisał się na listę strzelców, tym razem asystą popisał się Lawrence. Elijah Adebayo samej końcówce ustalił rezultat na 2:2.

Derby zremisowało 2:2 z Luton i nadal zamyka tabelę The Championship. Kamil Jóźwiak po czterech meczach wrócił do składu "Baranów" i rozegrał 82 minuty, zastąpił go Dylan Williams. Krystian Bielik jeszcze nie doszedł do siebie po poważnej kontuzji.

W ramach 13. kolejki Sheffield podejmowało Millwall. Zespół Bartosza Białkowskiego prowadził od 11. minuty. Autorem gola był Jed Wallace, który strzelił z ostrego kąta. Polski bramkarz skapitulował przez końcem pierwszej połowy, Billy Sharp zamienił rzut karny na bramkę

"The Blades" kończyli mecz w osłabieniu. Morgan Gibbs-White obejrzał dwie żółte kartki i wyleciał z boiska. W doliczonym czasie Jake Cooper przechylił szalę zwycięstwa na korzyść "Lwów". Millwall zajmuje 9. miejsce w stawce.

Derby County - Luton Town 2:2 (1:0)
1:0 - Tom Lawrence 20'
1:1 - Fred Onyedinma 49'
2:1 - Jason Knight 60'
2:2 - Elijah Adebayo 84'

Sheffield United - Millwall FC 1:2 (1:1)
0:1 - Jed Wallace 11'
1:1 - Billy Sharp (k.) 45'