Klub Łukasza Fabiańskiego idzie po awans. Wesoło w Pradze

West Ham United ma komplet dziewięciu punktów na półmetku fazy grupowej Ligi Europy. Tym razem zwyciężył 3:0 z KRC Genk. Spośród drużyn Polaków wygrało w czwartek również AS Monaco.

Ben Johnson Getty Images / VICKIE FLORES / Na zdjęciu: Ben Johnson
Radosław Majecki obejrzał z ławki rezerwowych spotkanie AS Monaco z PSV Eindhoven. Drużyna z księstwa objęła prowadzenie w 20. minucie dzięki strzałowi Myrona Boadu. PSV we wcześniejszych meczach pucharowych na własnym stadionie imponowało skutecznością i również tym razem musiało ruszyć do ataku. Po przerwie co prawda wyrównało, ale to AS Monaco ustaliło wynik na 2:1.

Również Łukasz Fabiański był rezerwowym. Nie denerwował się specjalnie na ławce, ponieważ West Ham United sprawnie poradził sobie w meczu z KRC Genk. Minęła godzina i było 3:0 dla londyńczyków. Pozostało kontrolować wydarzenia na boisku.

Lokomotiw Moskwa przystąpił do starcia z Galatasarayem Stambuł z Maciejem Rybusem ustawionym na lewej stronie obrony. Oba kluby starały się wykorzystać bezbramkowy remis Lazio z Olympique Marsylia i poprawić sytuację w tabeli. Problem w tym, że również im przeprowadzenie skutecznego ataku przychodziło z trudem. Dopiero w 82. minucie Galatasaray strzelił gola na 1:0 i umocnił się na prowadzeniu w grupie.

Michał Karbownik rozpoczął na ławce rezerwowych pojedynek Olympiakosu Pireus z Eintrachtem Frankfurt. Obrona greckiego zespołu nie stanowiła monolitu, a porażka 1:3 kosztowała Olympiakos stratę pierwszego miejsca w tabeli na rzecz Eintrachtu.

Lukas Haraslin strzelił dwa gole dla Sparty Praga w meczu z Olympique Lyon. Potrzebował na to zaledwie 20 minut. Były skrzydłowy Lechii Gdańsk otworzył wynik uderzeniem z linii pola karnego. Kluczowa była decyzja po wymanewrowaniu dwóch przeciwników, a w zaskoczeniu bramkarza pomógł rykoszet. Niewiele później podwoił prowadzenie Sparty. Problem prażan w tym, że kolejne cztery bramki zdobyli piłkarze z Ligue i to oni wygrali ostatecznie 4:3.

3. kolejka fazy grupowej Ligi Europy:

Grupa A:

Rangers FC - Broendby IF 2:0 (2:0)
1:0 - Leon Balogun 18'
2:0 - Kemar Roofe 30'

Sparta Praga - Olympique Lyon 2:4 (2:1) 1:0 - Lukas Haraslin 3' 2:0 - Lukas Haraslin 20' 2:1 - Karl Toko Ekambi 42' 2:2 - Houssem Aouar 53' 2:3 - Lucas Paqueta 68' 2:4 - Karl Toko Ekambi 88' 3:4 - Ladislav Krejci 90'

Grupa C:

SSC Napoli - Legia Warszawa 3:0 (0:0) 1:0 - Lorenzo Insigne 76' 2:0 - Victor Osimhen 80' 3:0 - Matteo Politano 90'

Liga Europy, gr. C 2021/2022

1 SSC Napoli 6 3 1 2 15:10 10
2 Spartak Moskwa 6 3 1 2 10:9 10
3 Leicester City 6 2 2 2 12:11 8
4 Legia Warszawa 6 2 0 4 4:11 6

Grupa D:

Eintracht Frankfurt - Olympiakos Pireus 3:1 (2:1) 1:0 - Rafael Borre (k.) 26' 1:1 - Youssef El Arabi 30' 2:1 - Almamy Toure 45' 3:1 - Daichi Kamada 59'

Grupa H:

West Ham United - KRC Genk 3:0 (1:0) 1:0 - Craig Dawson 45' 2:0 - Issa Diop 50' 3:0 - Jarrod Bowen 60'