Przebudzenie Celticu w Lidze Europy

Celtic wyraźnie przeważał w meczu z Ferencvarosi TC i w drugiej połowie zapewnił sobie zwycięstwo 2:0. Pojedynek w Glasgow rozpoczął trzecią kolejkę fazy grupowej Ligi Europy.

Kyogo Furuhashi cieszy się z gola PAP/EPA / ROBERT PERRY / Na zdjęciu: Kyogo Furuhashi cieszy się z gola
Kluby nie zapunktowały w meczach z Bayerem Leverkusen i Realem Betis. Na razie przedstawiciele topowych lig w Europie okazali się dla nich zbyt silni i jedyną szansą na ruszenie w pościg za liderami było zwycięstwo w bezpośrednim starciu w Glasgow.

Celtic objął prowadzenie w 57. minucie dzięki strzałowi Kyogo Furuhashiego, który wykorzystał dogranie Joty. Po pięciu minutach szkocka drużyna miała szansę na podwojenie prowadzenia, ale Callum McGregor nie wykorzystał rzutu karnego. Jego uderzenie zostało zatrzymane przez Denesa Dibusza, który popisał się już trzecią świetną interwencją w meczu. Wcześniej błysnął po strzałach Joty zza pola karnego i w sytuacji sam na sam.

Mistrz Węgier pozostał w grze o korzystny wynik dzięki bramkarzowi. Niezłą szansę na zdobycie gola miał Balint Vecsei, ale kopnięta przez niego zza pola karnego piłka ominęła bramkę. Ferencvarosi odpowiedziało przeważającym gospodarzom jeszcze dwoma strzałami celnymi, z którymi rozprawił się Joe Hart. To Celtic zamknął mecz golem na 2:0 Davida Turnballa w 81. minucie.

Celtic Glasgow - Ferencvarosi TC 2:0 (0:0)
1:0 - Kyogo Furuhashi 57'
2:0 - David Turnbull 81'

W 62. minucie Callum McGregor (Celtic) nie wykorzystał rzutu karnego. Denes Dibusz obronił.

Celtic: Joe Hart - Anthony Ralston, Cameron Carter-Vickers, Carl Starfelt, Adam Montgomery (75' Liam Scales) - Callum McGregor, David Turnbull - Liel Abada (71' Georgios Giakoumakis), Tom Rogić (71' Nir Bitton), Jota - Kyogo Furuhashi (86' Michael Johnston)

Ferencvarosi: Denes Dibusz - Henry Wingo, Miha Blazić, Samy Mmaee, Eldar Civić - Aissa Laidouni (66' Somalia), Balint Vecsei - Myrto Uzuni, Tokmac Nguen (83' Robert Mak), Kristoffer Zachariassen (66' Stjepan Loncar) - Ryan Mmaee

Żółte kartki: Starfelt, Ralston, Montgomery (Celtic) oraz R. Mmaee (Ferencvarosi)

Sędzia: Jakob Kehlet (Dania)