SSC Napoli zatrzymało Legię Warszawa. Tak wygląda sytuacja w grupie C

Legia Warszawa przegrała 0:3 i nie wywiozła ani jednego punktu z Neapolu. Drużyna Czesława Michniewicza w dalszym ciągu jest liderem grupy C Ligi Europy.

Rafał Szymański
Ernest Muci (P) i Kalidou Koulibaly (L) PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Ernest Muci (P) i Kalidou Koulibaly (L)
Mistrzowie Polski byli skazywani na porażkę przed rozpoczęciem czwartkowego spotkania. Neapolitańczycy, w odróżnieniu do stołecznego zespołu, doskonale spisują się na krajowym podwórku.

Gospodarze wypracowali sobie zdecydowanie więcej sytuacji przez 90 minut, natomiast Legia Warszawa nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę. Cezary Miszta skapitulował dopiero w 76. minucie, trafienie Lorenzo Insigne było ozdobą spotkania. Chwilę później kapitan asystował przy golu Victora Osimhena. Ostatnie słowo należało do Matteo Politano.

W ostatecznym rozrachunku SSC Napoli zwyciężyło 3:0 z Legią i zameldowało się na pozycji wicelidera grupy C Ligi Europy. "Wojskowi" mają w tym momencie dwa punkty przewagi nad klubem Piotra Zielińskiego. Po trzech seriach gier w trudniejszej sytuacji są zespoły Leicester City oraz Spartaka Moskwa.

Przed podopiecznymi Czesława Michniewicza starcia rewanżowe. W czwartej kolejce fazy grupowej Legia będzie mogła się odegrać SSC Napoli. Ten mecz odbędzie się już 4 listopada o godz. 18:45.