Dwucyfrowy dorobek Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze!

Po dziewięciu seriach gier Robert Lewandowski jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. 33-letni napastnik przeskoczył kontuzjowanego Erlinga Haalanda.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski cieszy się z gola PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski cieszy się z gola
W sobotę mistrzowie Niemiec rywalizowali z niżej notowanym TSG 1899 Hoffenheim. Pierwszą bramkę dla Bayernu już w 16. minucie zdobył Serge Gnabry, który tym samym awansował na czwartą pozycję w klasyfikacji strzelców.

Chwilę po tej sytuacji Robert Lewandowski otrzymał podanie od Thomasa Muellera, a następnie kapitalnie strzelił zza pola karnego. Polak zaskoczył Olivera Baumanna, bramkarz rywali nie zdołał sięgnąć piłki.

W drugich 45 minutach po jednej bramce dołożyli jeszcze rezerwowi, czyli Kingsley Coman i Eric Choupo-Moting. Ostatecznie monachijczycy wygrali 4:0. Lewandowski nie zawiódł w 9. kolejce Bundesligi i obecnie jest samodzielnym liderem klasyfikacji (10 goli). Na drugim miejscu jest Erling Haaland z Borussii Dortmund, który będzie wyłączony z gry przez kilka tygodni.

W 2021 roku polski napastnik łącznie we wszystkich meczach uzbierał 54 trafienia - wyrównał swój życiowy rekord sprzed dwóch lat. Lewandowski po raz 18. w karierze pokonał wspomnianego Baumanna, nie strzelał częściej żadnemu innemu bramkarzowi w Bundeslidze.