Premierowy gol i duży pech Kamila Grosickiego [WIDEO]

Kamil Grosicki strzelił pierwszego gola po powrocie do Pogoni Szczecin. To był słodko-gorzki występ dla doświadczonego piłkarza, który nabawił się kontuzji.

Rafał Szymański
pierwszy gol Grosickiego po powrocie do Polski YouTube / PKO Ekstraklasa / Na zdjęciu: pierwszy gol Grosickiego po powrocie do Polski
Pierwsza połowa należała do drużyny Kosty Runjaicia. W 24. minucie wynik otworzył Maciej Żurawski, który trafił do siatki po zamieszaniu w polu karnym Jagiellonii Białystok. Goście odpowiedzieli chwilę po tej sytuacji, Fiodor Cernych był autorem bramki wyrównującej.

W 41. minucie Luka Zahović zagrał do Kamila Grosickiego, który ruszył lewym skrzydłem i zdecydował się na uderzenie. Piłka była poza zasięgiem interweniującego Xaviera Dziekońskiego.

Radość 83-krotnego reprezentanta Polski nie trwała długo. Przed końcem pierwszej połowy Grosicki zgłosił kontuzję sztabowi szkoleniowemu i z grymasem bólu na twarzy zszedł do szatni. Kosta Runjaić wpuścił na boisko Rafała Kurzawę. Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze gwiazdy Pogoni Szczecin. W drugiej odsłonie rezultat na 4:1 podwyższyli Sebastian Kowalczyk oraz Zahović.

Grosicki czekał dokładnie 10 lat i 337 dni na bramkę w PKO Ekstraklasie. Wychowanek wrócił do Pogoni przed rozpoczęciem sezonu 2021/22. 33-latek walczył o powołanie do kadry na listopadowe zgrupowanie, 31 marca zagrał po raz ostatni w narodowych barwach.