Drużyna Piątka gra dalej w Pucharze Niemiec. Młody Polak błysnął formą

Hertha Berlin poradziła sobie z Preussen Muenster (3:1). Krzysztof Piątek podniósł się z ławki w końcówce, a asystę na swoim koncie zapisał Dennis Jastrzembski. Z rozgrywkami pożegnało się za to Schalke z Marcinem Kamińskim w składzie.

Rafał Szymański
Marco Richter i Deyovaisio Zeefuik Getty Images / Frederic Scheidemann / Na zdjęciu: Marco Richter i Deyovaisio Zeefuik
Stołeczna drużyna prowadziła od trzeciej minuty spotkania. Davie Selke dośrodkował w pole karne do Dennisa  Jastrzembskiego, który zgrał piłkę głową do Stevana Jovetica. Napastnik bez trudu sfinalizował akcję.

Czwartoligowiec odpowiedział w 41. minucie. Henok Teklab trafił w słupek, a następnie piłka spadła pod nogi Thorbena Detersa. Piłkarz Preussen Muenster obrócił się i pokonał Alexandra Schwolowa.

Przed przerwą Frank Willenborg wyrzucił z boiska Nicolaia Remberga. Pomocnik gospodarzy próbował wymusić rzut karny, ale sędzia nie dał się nabrać. Remberg obejrzał drugą żółtą kartkę.

Drugi gol dla Herthy padł w 79. minucie. Ważną rolę odegrał Ishak Belfodil, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry. Algierczyk z niewielkiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Goście znokautowali rywali w końcówce. Suat Serdar przeprowadził rajd lewym skrzydłem i obsłużył podaniem Marco Richtera. Niemiec tylko dopełnił formalności.

W ostatecznym rozrachunku Hertha zwyciężyła 3:1 i awansowała do trzeciej rundy Pucharu Niemiec. Wspomniany Jastrzembski rozegrał 71 minut, natomiast Krzysztof Piątek w 76. minucie zastąpił Daviego Selke.

Schalke 04 Gelsenkirchen niespodziewanie przegrało 0:1 z TSV 1860 Monachium. W piątej minucie Stefan Lex przechylił szalę zwycięstwa na korzyść trzecioligowego zespołu. Marcin Kamiński zagrał w pełnym wymiarze czasowym. W trzeciej rundzie zameldowali się też przedstawiciele Bundesligi, czyli RB Lipsk oraz TSG 1899 Hoffenheim.

Preussen Muenster - Hertha Berlin 1:3 (1:1)

0:1 - Stefan Jovetić 3'
1:1 - Thorben Deters 41'
1:2 - Ishak Belfodil 79'
1:3 - Marco Richter 83'

Preussen: Maximilian Niehues - Julian Schauerte, Robin Ziegele, Marcel Hoffmeier, Marvin Thiel (84' Jan Dahlke), Nicolai Remberg, Dominik Klann, Thorben Deters  (82' Manuel Farrona-Pulido 82'), Alexander Langlitz (69' Luke Hemmerich), Henok Teklab, Gerrit Wegkamp.

Hertha: Alexander Schwolow - Deyovaisio Zeefuik, Linus Gechter, Dedryck Boyata, Marvin Plattenhardt, Vladimir Darida (55' Suat Serdar), Lucas Tousart, Jurgen Ekkelenkamp (55' Marco Richter), Dennis Jastrzembski (71' Ishak Belfodil), Stevan Jovetić (77' Myziane Maolida), Davie Selke (77' Krzysztof Piątek).

Żółte kartki: Remberg, Klann, Langlitz, Schauerte, Ziegele - Ekkelenkamp, Belfiodil.

Czerwona kartka: Remberg (za drugą żółtą).

Sędzia: Frank Willenborg.

***

TSV 1860 Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:0 (1:0)
1:0 - Stefan Lex 5'

SV Babelsberg 03 - RB Lipsk 0:1 (0:1)
0:1 - Dominik Szoboszlai 45'

TSG 1899 Hoffenheim - Holstein Kiel 5:1 (2:0)
1:0 - Johannes van den Bergh (s.) 3'
2:0 - Hauke Wahl (s.) 31'
2:1 - Phil Neumann 47'
3:1 - Angelo Stiller 59'
4:1 - Munas Dabbur 72'
5:1 - Jacob Bruun Larsen 84'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Hertha wywalczy awans do czwartej rundy?