Mieszane uczucia po występie Arkadiusza Milika. Francuzi są podzieleni

Olympique Marsylia zremisował na wyjeździe z OGC Nice 1:1. Arkadiusz Milik sporo się napracował, ale praktycznie nie zagroził bramce rywali. Jedni nazywają jego występ "rozczarowującym", inni "bardzo solidnym".

Michał Fabian
Arkadiusz Milik Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Derbowy mecz OGC Nice - Olympique Marsylia rozegrano na neutralnym gruncie (w Troyes), bez udziału publiczności. Zakończył się remisem 1:1 (relacja TUTAJ>>), a do 83. minuty na boisku przebywał Arkadiusz Milik.

Polak oddał jeden celny strzał, stoczył wiele twardych pojedynków z rywalami. Miał także udział w golu na 1:1. Po podaniu Gersona sprytnie przepuścił piłkę między nogami, ta zaś trafiła do Dimitriego Payeta, który wyrównał (wcześniej bramkę dla Nice zdobył Amine Gouiri).

"Zapamiętamy jego klasowy gest" - pisze o tej sytuacji "Le Phoceen", ale to jedyna pochwała dla Polaka. Dziennikarze przyznali mu notę 4,5 (w skali 1-10), co oznacza "rozczarowujący występ". Gorzej ocenieni zostali tylko boczni pomocnicy Jordan Amavi i Luis Henrique (obaj 3,5).

"Rzadko znajdywany przez kolegów. Polski napastnik nie miał zbyt wielu okazji, by zabłysnąć" - czytamy na portalu maxifoot.fr, który także przyznał Milikowi dość niską notę 4,5.

Nie wszyscy byli jednak krytyczni. "Zaliczył bardzo solidny występ" - czytamy na footmercato.com. Dziennikarze chwalą Milika za zachowanie podczas akcji, która zakończyła się golem Payeta. Efekt? Ocena 5,5.

Solidne noty Milikowi, którego w 83. minucie zmienił Bemba Dieng, przyznano także na portalach: whoscored.com (6,5) oraz sofascore.com (6,8).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)