Wow! Tak Lewandowski strzelił gola z rzutu wolnego

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. O sile polskiego napastnika Bayernu Monachium w sobotę przekonali się gracze Unionu Berlin.

Piotr Bobakowski
Gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Unionem Twitter / twitter.com/viaplaysportpl / Gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Unionem
Po blamażu w Pucharze Niemiec z Borussią M'gladbach (0:5), Bayern Monachium w meczu Bundesligi z Unionem Berlin (relacja TUTAJ) od początku wziął się ostro do roboty. Wynik pojedynku na Stadion An der Alten Foersterei otworzył niezawodny Robert Lewandowski.

Reprezentant Polski już w 15. minucie pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym przez Paula Jaeckela. "Lewy" w swoim stylu wykonał "jedenastkę". Bramkarz gospodarzy Andreas Luthe został kompletnie zmylony i Bayern objął prowadzenie 1:0.

Siedem minut później "Lewy" perfekcyjnie wykonał rzut wolny z ok. 18 metrów. Joshua Kimmich zagrał do Thomasa Muellera, a ten zostawił piłkę Lewandowskiemu. Golkiper Unionu ponownie nie miał żadnych szans na interwencję po strzale kapitana Biało-Czerwonych (patrz wideo poniżej).

To były trafienia nr 11. i 12. Lewandowskiego w tym sezonie ligowym. Mecz zakończył się wygraną aktualnych mistrzów Niemiec 5:2.