Włosi piszą o Wojciechu Szczęsnym

W sobotę Juventus poniósł kompromitującą porażkę. "Stara Dama" przegrała na wyjeździe z Hellasem Werona 1:2. Całkiem niezłe noty po tym spotkaniu zebrał Wojciech Szczęsny.

Mateusz Domański
Wojciech Szczęsny Getty Images / Emmanuele Ciancaglini/CPS Images / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Kluczowe okazało się pierwsze 15 minut meczu Hellas Werona - Juventus FC. Po premierowym kwadransie gospodarze prowadzili już 2:0. Rywale starali się gonić, ale na niewiele się to zdało. Dopiero w 80. minucie goście zdołali zdobyć bramkę kontaktową i na tym się skończyło.

Prasa dość dobrze oceniła postawę Wojciecha Szczęsnego, który tym razem wpuścił dwie bramki. Portal tuttomercatoweb.com dał mu szóstkę. "Jako jedyny pozostał na powierzchni wraku w Weronie" - napisano.

Taką samą ocenę Polak dostał od calciomercato.com. "Przekonanie, że słabe wyniki Juventusu był spowodowane jego błędami byłoby teraz przesadą" - podkreślono.

Szóstkę otrzymał też od "La Repubblica" i od włoskiego Eurosportu. "Na samym początku popisał się dobrą interwencją. Nie zawinił przy straconych bramkach" - zaznaczono.

Dobrze oceniono też Pawła Dawidowicza, który rozegrał kolejne spotkanie w barwach ekipy z Werony. Eurosport dał mu szóstkę, podkreślając, że popisywał się skutecznymi interwencjami.

"La Repubblica" pisze z kolei, że "był bardzo ostrożny" (nota 6,5). Od calciomercato.com otrzymał szóstkę. W tym przypadku zaznaczono, iż pierwszą połowę miał "praktycznie perfekcyjną", ale w drugiej już nie uniknął błędów.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)