Marne noty Arkadiusza Milika. To nie był udany mecz Polaka

Olympique Marsylia z kompletem punktów, ale Arkadiusz Milik ma powody do niedosytu. Polak nie zaliczył udanego występu, co odbiło się na jego notach.

Szymon Mierzyński
Arkadiusz Milik Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Drużyna naszego reprezentanta pokonała na wyjeździe Clermont Foot 63 1:0 dzięki bramce Cengiza Undera w 25. minucie. Były napastnik SSC Napoli rozpoczął zawody na ławce i wszedł na boisko w 57. minucie za Bambę Dienga. Miał dwie dobre sytuacje, lecz w żadnej nie trafił w bramkę i nie przypieczętował wygranej swojego zespołu.

Portal sofascore.com przyznał Arkadiuszowi Milikowi notę "6,8" w 10-stopniowej skali. To wynik daleki od zadowalającego. Aż ośmiu jego kolegów z podstawowego składu zapracowało na "7,0" lub więcej. Lepiej od Polaka wypadł ponadto inny rezerwowy - Dimitri Payet ("6,9"), a także trzech zawodników gospodarzy.

Podobnie wygląda sytuacja w ocenach whoscored.com. Według tego serwisu Milik zasłużył na "6,4". W ekipie z Marsylii gorsi byli jedynie Luis Henrique ("6,0") oraz Pape Gueye ("6,1").

Według whoscored.com najlepszym piłkarzem na boisku był zdobywca jedynego gola Cengiz Under ("7,9"). Portal sofascore.com uznał z kolei, że na najwyższe oceny - po "7,5" - zapracowali Under, a także Matteo Guendouzi.

Olympique ma aktualnie 22 pkt. i zajmuje 3. miejsce w tabeli Ligue 1 ze stratą jednego "oczka" do OGC Nice i dziewięciu do liderującego Paris Saint-Germain.

Milik wystąpił dotąd w czterech ligowych potyczkach (na początku sezonu pauzował z powodu kontuzji) i zdobył jednego gola.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy w najbliższym meczu z Andorą Arkadiusz Milik powinien zagrać w podstawowym składzie reprezentacji Polski?