Trzęsienie ziemi w Warcie Poznań. Koniec ponad dwuletniej kadencji trenera

Kończy się epoka w Warcie Poznań. Piotr Tworek nie jest już jej trenerem. Decyzja o rozstaniu zapadła po serii fatalnych wyników zielonych.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Piotr Tworek  WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Piotr Tworek
46-letni szkoleniowiec pracował przy Drodze Dębińskiej od czerwca 2019 roku i osiągnął z nią bardzo duże sukcesy. W pierwszym roku wywalczył awans do PKO Ekstraklasy (po zwycięskim turnieju barażowym), zaś rok później sprawił, że jego zespół był pozytywną sensacją i zakończył zmagania na 5. miejscu.

Dobra passa skończyła się jesienią tego roku. Zieloni nieźle wystartowali (5 pkt. w 3 meczach), ale później wpadli w sportową zapaść. Licząc wszystkie rozgrywki, nie wygrali od 11 meczów, a w 8 ostatnich nie zdobyli nawet gola. Efektem jest przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 8 pkt.

- W imieniu rady nadzorczej i właściciela klubu Bartłomieja Farjaszewskiego pragniemy podziękować trenerowi Piotrowi Tworkowi za ponad dwuletni czas jego pracy w Warcie Poznań. Trener zostanie zapamiętany przede wszystkim jako współtwórca jednych z największych sukcesów w powojennej historii klubu - podkreśla prezes zielonych, Bartosz Wolny.

- To była dla nas trudna decyzja, ale pozostanie Warty ekstraklasie jest niezmiennie celem na ten sezon. Stwierdziliśmy, że zespół potrzebuje nowego impulsu, który zwiększy nasze szanse - dodał dyrektor sportowy Radosław Mozyrko.

Tymczasowym opiekunem poznaniaków będzie Adam Szała (dotąd asystent Tworka), który poprowadzi drużynę w sobotnim meczu ligowym z Piastem Gliwice (początek o godz. 12.30).

Warta negocjuje już z kandydatami na nowego szkoleniowca. Efekty tych rozmów powinniśmy poznać w ciągu kilku dni.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Oryginalna akcja zespołu Piotra Zielińskiego
Czy decyzja Warty o rozstaniu z trenerem Piotrem Tworkiem jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×