Niebywałe wydarzenia w meczu Saint-Etienne z Clermont

Saint-Etienne w niedzielną noc nie zaśnie. Miejscowa drużyna, czekająca od początku sezonu na premierowe zwycięstwo w Ligue 1, do 90. minuty przegrywała, ale spotkanie wygrała.

Michał Piegza
Piłkarze AS Saint-Etienne Getty Images / Marcio Machado / Na zdjęciu: Piłkarze AS Saint-Etienne
Wydarzeniem niedzieli w Ligue 1 było premierowe zwycięstwo w sezonie zespołu AS Saint-Etienne. Gospodarze przegrywali już z Clermont Foot 63 0:2.

Dwanaście minut przed końcem miejscowi złapali kontakt bramkowy, ale później nie potrafili złamać obrony gości. Tak było do doliczonego czasu, gdzie Jean-Philippe Krasso, a po chwili Saidou Sow zdobyli gole na wagę trzech punktów i opuszczenia ostatniego miejsca w Ligue 1.

Zremisowało AS Monaco, które grało na boisku Stade de Reims. W meczu gole nie padły. Radosław Majecki leczy uraz i nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

Skok w tabeli o kilka miejsc zaliczył zespół Montpellier, który ograł 1:0 wyżej notowane OGC Nice. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka od trzech meczów.

FC Nantes - RC Strasbourg Alsace 2:2 (1:1)
1:0 - Coulibaly 20'
1:1 - Diallo 44'
2:1 - Muani 48'
2:2 - Thomasson 68'

Stade de Reims - AS Monaco 0:0

AS Saint-Etienne - Clermont Foot 63 3:2 (0:0)
0:1 - Bayo 59'