Polak dał popis w Serie A. Kapitalnie przymierzył [WIDEO]

Szymon Żurkowski ponownie uratował Empoli FC. Tym razem Polak zdobył bramkę i zaliczył asystę w meczu ligowym z Genoa CFC (2:2). Salvatore Sirigu nie miał żadnych szans na interwencję po jego uderzeniu.

Rafał Szymański
piękny gol Żurkowskiego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: piękny gol Żurkowskiego
W pierwszej odsłonie lepsza była Genoa CFC. Goście prowadzili od 13. minuty, gdy Domenico Criscito trafił do siatki z rzutu karnego. Chwilę po przerwie trener Empoli FC zdecydował się na zmiany.

Na murawie zameldował się między innymi Szymon Żurkowski. Jak się później okazało, to był strzał w "dziesiątkę".

W 62. minucie miał duży udział przy trafieniu Federico Di Francesco, to była jego pierwsza asysta na poziomie Serie A. 24-latek podwyższył wynik na 2:1. Żurkowski kropnął zza pola karnego i Salvatore Sirigu musiał drugi raz wyciągać piłkę z siatki. Trafienie Polaka może kandydować do miana najładniejszej bramki 12. kolejki Serie A.

Flavio Bianchi w 89. minucie dał radość kibicom Genoa CFC. Obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów po remisie 2:2.

Żurkowski przed tygodniem strzelił premierowego gola we włoskiej elicie i zapewnił zwycięstwo Empoli FC z US Sassuolo (2:1). Środkowy pomocnik nie został powołany na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski, ale wysłał kolejny sygnał selekcjonerowi.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Żurkowski powinien zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Polski?