Duża niespodzianka w Łęcznej z udziałem Lecha Poznań!

Górnik Łęczna znów udowodnił, że przed własną publicznością potrafi postawić się wyżej notowanemu rywalowi. Tym razem w 14. kolejce PKO Ekstraklasy łęcznianie przed własną publicznością niespodziewanie zremisowali z Lechem Poznań 1:1.

Tomasz Rosiński
Janusz Gol (z lewej) i Pedro Tiba (z prawej) Newspix / Łukasz Grochala / Na zdjęciu: Janusz Gol (z lewej) i Pedro Tiba (z prawej)
Lech był zdecydowanym faworytem sobotniego starcia w Łęcznej i chciał się zrehabilitować za ostatni remis w Ekstraklasie ze Stalą Mielec (0:0).

Od początku podopieczni Macieja Skorży starali się narzucić swój styl gry i długo utrzymywali się przy piłce. Aktywny był Joao Amaral, który co chwilę oddawał strzały na bramkę strzeżoną przez Macieja Gostomskiego.

Amaral dopiął swego w 18. minucie. Wówczas Pedro Rebocho dośrodkował z lewego skrzydła, piłkę głową zgrał Mikael Ishak, a Portugalczyk z najbliżej odległości tylko dopełnił formalności.

Później poznaniacy spuścili z tonu, zaś odważniej starali się zaatakować Górnicy. Jednakże gospodarzom brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy gości i przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Lech Poznań wciąż miał sporą przewagę optyczną, oddawał sporo strzałów na bramkę rywala, ale nie dawał się zaskoczyć golkiper łęczyńskiej drużyny, Maciej Gostomski.

Wydawało się, że kwestią czasu jest, kiedy przyjezdni podwyższą swoje prowadzenie, chociaż Górnicy w tym spotkaniu walczyli bardzo ambitnie i w 79. minucie zaskoczyli zespół walczący o mistrzostwo Polski. Wówczas dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Serhij Krykun, zaś celnie główkował Janusz Gol.

W końcówce Lechitów do zwycięstwa starał się poprowadzić Dani Ramirez, jednakże z jego uderzeniami dwukrotnie poradził sobie Gostomski i spora niespodzianka w Łęcznej stała się faktem.

PKO Ekstraklasa, 14. kolejka:

Górnik Łęczna - Lech Poznań 1:1 (0:1)
0:1 - Joao Amaral 18'
1:1 - Janusz Gol 79'

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Leandro, Kamil Pajnowski, Tomasz Midzierski, Kryspin Szcześniak - Janusz Gol, Szymon Drewniak - Michał Mak (59' Jason Lokilo), Alex Serrano (72' Damian Gąska), Serhij Krykun (90+6' Daniel Dziwniel) - Przemysław Banaszak.

Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira (62' Lubomir Satka), Bartosz Salamon, Antonio Milić, Pedro Rebocho - Jesper Karlstrom, Pedro Tiba (62' Nika Kwekweskiri) - Adriel Ba Loua (80' Michał Skóraś), Joao Amaral (62' Dani Ramirez), Jakub Kamiński (87' Filip Marchwiński) - Mikael Ishak.

Żółta kartka: Pedro Rebocho (Lech Poznań).

Sędziował: Sebastian Krasny.