Starcie drużyn Polaków w The Championship. Był w nim gorący fragment

W konfrontacji Millwall FC z Derby County najciekawiej było w minutach poprzedzających przerwę. Drużyna Bartosza Białkowskiego niemal natychmiast odpowiedziała golem na 1:1 klubowi Kamila Jóźwiaka oraz Krystiana Bielika.

Bartosz Białkowski Getty Images / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Michał Helik był centralną postacią w obronie Barnsley. Po bokach zostali ustawieni Jasper Moon oraz Liam Kitching. Defensywa nie potrafiła zachować czystego konta w meczu z Hull City. W 33. minucie do bramki gospodarzy przymierzył George Honeyman.

W drugiej połowie gospodarze starali się przejąć inicjatywę, ale przeprowadzenie akcji bramkowej było ponad ich możliwości. Hull City zamknęło mecz uderzeniem na 2:0 młodego Keane'a Lewisa-Pottera. Asystę do gola dołożył Honeyman.

W meczu Millwall FC z Derby County zaprezentował się jeden Polak - Bartosz Białkowski. Konfrontacja zakończyła się remisem 1:1, a do bramki gospodarzy strzelił Festy Ebosele. Samopoczucie Białkowskiego poprawiło się po niespełna dwóch minutach, ponieważ Millwall FC potrzebował tylko tyle czasu na doprowadzenie do remisu. Kamil Jóźwiak pozostał na ławce rezerwowych Derby County, a Krystian Bielik był poza kadrą.