Awantura w Barcelonie. Gwiazdor odmówił trenerowi!

Do niecodziennego zdarzenia doszło w trakcie spotkania Celty Vigo z Barceloną (3:3). Sergi Barjuan chciał wpuścić na boisko Philippe Coutinho, jednak ten nie wykonał polecenia trenera.

Rafał Szymański
Philippe Coutinho Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Philippe Coutinho
Sergi Barjuan tymczasowo przejął obowiązki Ronalda Koemana, ale nie zdołał wyprowadzić drużyny z kryzysu. W sobotnim meczu z Celtą Vigo jego podopieczni mieli trzybramkową przewagę i ostatecznie zremisowali 3:3.

O dużym pechu może mówić Ansu Fati, który otworzył wynik i nabawił się kontuzji w pierwszej połowie. W przerwie szkoleniowiec wysłał na rozgrzewkę Philippe Coutinho. Jak donosi dziennikarz Alfredo Martinez, brazylijski pomocnik odmówił wejścia na boisko.

W 46. minucie Alejandro Bale zastąpił Fatiego, natomiast Brazylijczyk spędził cały mecz wśród rezerwowych. Barjuan odniósł się do tej sytuacji na pomeczowej konferencji prasowej.

- Nie zastanawiałem się nad jego zachowaniem. Nie zwróciłem na to uwagi. Przez dziesięć dni pracy starałem się utrzymywać dobre relacje z zawodnikami. Dzisiaj po prostu podjąłem taką decyzję - przekonywał.

Coutinho opuścił dużą część poprzedniego sezonu przez problemy zdrowotne. W bieżących rozgrywkach łącznie 11 razy pojawił się na murawie i strzelił jednego gola.

Barjuan po raz ostatni poprowadził zespół z Camp Nou. Tego samego dnia Xavi został zaprezentowany jako nowy trener Barcelony (więcej TUTAJ).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Coutinho powinien zostać ukarany dyscyplinarnie?