Zadyszka Wieczystej Kraków! Strata punktów na koniec rundy

Podopieczni Franciszka Smudy zawiedli po raz kolejny. W ostatnim meczu rundy jesiennej Wieczysta Kraków zremisowała 2:2 z KS-em Chełmek.

Rafał Szymański
Emmanuel Kumah i Bartłomiej Purcha PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Emmanuel Kumah i Bartłomiej Purcha
W niedzielnym meczu zawodnicy Wieczystej Kraków dwukrotnie musieli odrabiać straty. Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili 2:1 po trafieniach Michała Burego i Tomasza Kustry, jednym golem odpowiedział Dawid Linca. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu Jakub Bąk doprowadził do wyrównania.

Drużyna Franciszka Smudy zgubiła punkty po raz drugi w trwającym sezonie Keeza IV ligi. Wieczysta nadal jest liderem grupy wschodniej i ma 11 "oczek" przewagi nad grupą pościgową.

Wszystko wskazuje na to, że krakowianie w barażu o awans zagrają z rezerwami Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. "Słoniki" mają komplet punktów i przewodzą stawce grupy zachodniej.

Wieczysta zaliczyła kolejne potknięcie po bolesnej porażce z Garbarnią w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski (0:5). Trener Smuda w starciu z KS-em Chełmek nie mógł skorzystać ze Sławomira Peszki, były reprezentant Polski doznał poważnej kontuzji kolana (więcej TUTAJ).

KS Chełmek - Wieczysta Kraków 2:2 (2:1)
1:0 - Michał Bury 8'
1:1 - Dawid Linca 31'
2:1 - Tomasz Kustra 45'
2:2 - Jakub Bąk 85'