Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock

Luka Susnjara nie będzie już reprezentował Wisły Płock. 24-letni Słoweniec rozwiązał kontrakt z klubem z Mazowsza. Jego przygoda z PKO Ekstraklasą nie wyglądała najbardziej imponująco.

W tym artykule dowiesz się o:

Luka Susnjara trafił do Wisły Płock 26 stycznia 2021 roku, gdy przeszedł z francuskiego FC Chambly. Dość szybko zadebiutował w zespole z Płocka, bowiem 14 lutego wszedł na boisko w meczu z Lechem Poznań. Słoweniec pojawił się na murawie w 71. minucie i szybko strzelił dość kuriozalnego gola - piłka odbiła mu się od jednej, później od drugiej nogi i wpadła do bramki. Wisła wygrała 1:0.

Później jednak Susnjara nie występował często w płockim klubie. W następnej kolejce dostał 45 minut w spotkaniu z Legią Warszawa, później jednak nie przebijał się do składu. Do końca sezonu pomimo braku kontuzji rozegrał zaledwie dwa mecze, w których łącznie zagrał przez 53 minuty.

Pozyskany z drugiej ligi francuskiej piłkarz rzadko grał też w tym sezonie. Co prawda do 6. kolejki cztery razy wchodził na końcówki spotkań, jednak od 29 sierpnia tylko raz usiadł na ławce, z której się nie podniósł.

Jak poinformowała Wisła, Słoweniec 9 listopada rozwiązał kontrakt z Wisłą za porozumieniem stron i został wolnym zawodnikiem.

Czy Wisła postąpiła słusznie, pozwalając odejść Susnjarze za porozumieniem stron?