Spotkanie rozegrane zostało 25 września. Jordania bezbramkowo zremisowała z Iranem. Wobec tego, że obie ekipy pokonały wcześniej Bangladesz po 5:0, legitymowały się identycznym bilansem. O awansie do Pucharu Azji Kobiet decydowały rzuty karne.
W nich górą okazały się piłkarki Iranu. Niespełna dwa miesiące po przeprowadzeniu tego pojedynku, do Azjatyckiej Federacji Piłki Nożnej (AFC) wpłynęła oficjalna skarga ze strony Jordańczyków. Kierownictwo zespołu z Bliskiego Wschodu zarzuciło przeciwnikom, że w ich składzie znalazł się… mężczyzna.
"W świetle dowodów przedstawionych przez Jordański ZPN i biorąc pod uwagę znaczenie tego spotkania, prosimy AFC o wszczęcie przejrzystego dochodzenia przez panel niezależnych ekspertów medycznych, w celu zweryfikowania uprawnień do gry wskazanej zawodniczki oraz pozostałych reprezentantek Iranu, która ma niechlubną historię związaną z kwestiami płci i dopingu" - przekazano w oświadczeniu.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niesamowity pocisk! Bramkarz stał jak zamurowany
Irańczycy odpierają zarzuty. Tłumaczą w odpowiedzi, że Jordańczycy nie mogą się pogodzić z porażką i starają się znaleźć usprawiedliwienie dla swojego niepowodzenia. Potwierdzono, że zawodniczki zostały przebadane pod kątem hormonów i poziomu testosteronu.
Puchar Azji Kobiet rozgrywany jest od 1975 roku. Nadchodząca edycja będzie już 20. w historii. Turniej odbędzie się w dniach 20 stycznia - 6 lutego 2022. W Indiach zaprezentuje się 12 zespołów.
No relevance to previous tweets but it’s a very serious issue if true. Please wake up @theafcdotcom pic.twitter.com/egk678CXCX
— Ali Al Hussein (@AliBinAlHussein) November 13, 2021
Czytaj także:
- Fatum! Węgrzy stracili kolejną gwiazdę przed meczem z Polską
- "Wjechał z buta". Zachwyty nad reprezentantem Polski