Wojciech Szczęsny znów bez czystego konta. Węgrzy otworzyli wynik! [WIDEO]

Stałe fragmenty gry są największą bolączką polskiej reprezentacji. Wojciech Szczęsny nie zdołał zatrzymać strzału Andrasa Schafera.

Rafał Szymański
gol Andrasa Schafera Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Andrasa Schafera
W pierwszych minutach gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Reprezentacja Węgier oddała pierwszy celny strzał w 38. minucie rywalizacji.

Podopieczni Marco Rossiego wywalczyli rzut wolny przed polem karnym Polaków. Zsolt Nagy dośrodkował w pole karne i niefortunnie interweniował Tymoteusz Puchacz, który zgrał do Andrasa Schafera. Węgier był ustawiony na piątym metrze, uderzył głową i piłka przeleciała między nogami Wojciecha Szczęsnego. Polscy zawodnicy powinni zachować się zdecydowanie lepiej.

Przyjezdni mieli jednobramkową przewagę po pierwszych 45 minutach. To był kolejny raz, gdy drużyna Paulo Sousy straciła bramkę po stałym fragmencie gry. Podobna sytuacja miała miejsce choćby w poprzednim meczu z Andorą (1:4).

Selekcjoner i jego sztab musi popracować nad obroną przy stałych fragmentach gry. Reprezentacja Polski znajduje się na drugim miejscu w grupie I eliminacji mistrzostw świata i musiała wygrać, by zagwarantować sobie rozstawienie w marcowych barażach.