Obrona Legii Warszawa przeciekała. Powraca jej istotne ogniwo

Legia Warszawa straciła dużo goli w meczach przed przerwą reprezentacyjną czy to w PKO Ekstraklasie, czy to w Lidze Europy. Obrona mistrza Polski może być niebawem wzmocniona powracającym po kontuzji Maikiem Nawrockim.

Maik Nawrocki (Legia) w walce o piłkę z Kacprem Sezonienką (Lechia) WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Maik Nawrocki (Legia) w walce o piłkę z Kacprem Sezonienką (Lechia)
Gracz wypożyczony do Legii Warszawa z Werderu Brema trenował we wtorek z pozostałymi zawodnikami. Drużyna Marka Gołębiewskiego przygotowuje się do meczów w PKO Ekstraklasie, w których postara się opuścić strefę spadkową, a także w Lidze Europy, w której walczy o awans do fazy pucharowej.

Maik Nawrocki był podstawowym zawodnikiem w zespole prowadzonym jeszcze przez Czesława Michniewicza. Dołączył do Legii w letnim oknie transferowym. Wystąpił w dziewięciu meczach w PKO Ekstraklasie, w dwóch w eliminacjach Ligi Mistrzów, a także w pięciu w Lidze Europy.

20-latek doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda w przegranym 1:4 meczu z Piastem Gliwice. Już w pierwszej połowie musiał przymusowo opuścić boisko i został zmieniony na Igora Charatina. Po badaniach lekarze oszacowali czas powrotu do gry na minimum cztery tygodnie.

Nawrocki opuścił wygrany 1:0 meczu ze Świtem Skolwin w Fortuna Pucharze Polski, a także przegrane spotkania 0:2 z Pogonią Szczecin, 1:4 z SSC Napoli oraz 1:3 ze Stalą Mielec. Jeszcze nie wystąpił pod wodzą trenera Marka Gołębiewskiego.

Czy Maik Nawrocki jest najlepszym obrońcą Legii Warszawa w rundzie jesiennej?