Udana ewakuacja Sampdorii. Padł bajeczny gol

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Salernitana - Sampdoria
PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Salernitana - Sampdoria

Nie ma już UC Sampdorii w strefie spadkowej. To efekt zwycięstwa 2:0 z Salernitaną. Łukaszowi Skorupskiemu nie udało się zachować czystego konta, a Keita Balde Diao strzelił spektakularnego gola.

W Salerno spotkały się kluby, które spędziły przerwę reprezentacyjną w strefie spadkowej. Obecność w zagrożonym rejonie tabeli beniaminka nie była dużym zaskoczeniem. Mniej spodziewane były złe wyniki UC Sampdorii, która przed przyjazdem do Kampanii zdążyła ponieść siedem porażek. Sampdoria wypracowała prowadzenie 2:0 w pięciu minutach poprzedzających przerwę. Po przerwie utrzymała przewagę. Bartosz Bereszyński grał przez nieco ponad godzinę, a Paweł Jaroszyński został na ławce rezerwowych.

Bologna FC zmierzyła się z Venezią FC we włoskiej elicie po raz pierwszy od lutego 2002 roku. Rossoblu liczyli na trzecie zwycięstwo z rzędu, które pozwoliłoby umocnić się w górnej połowie tabeli. Łukasz Skorupski mógł zachować czyste konto w dwóch spotkaniach na własnym stadionie z rzędu, co nie zdarzyło się od kwietnia 2019 roku. Polaka pozbawił tej możliwości David Okereke, który strzelił na 1:0 w 61. minucie. Ten gol dał wygraną beniaminkowi.

Ozdobą zremisowanego 2:2 meczu US Sassuolo z Cagliari Calcio był gol Keity Balde Diao. Senegalczyk oddał perfekcyjne uderzenie z przewrotki, z pokaźną energią, pod poprzeczkę. Była to odpowiedź na wcześniejsze trafienie Gianluci Scamacci. Po przerwie jeszcze jedna wymiana ciosów, z rzutów karnych, których egzekutorami byli Domenico Berardi i Joao Pedro. Sebastian Walukiewicz był poza kadrą zespołu z Sardynii.

13. kolejka Serie A:

US Salernitana 1919 - UC Sampdoria 0:2 (0:2) 0:1 - Francesco Di Tacchio (sam.) 41' 0:2 - Antonio Candreva 43'

Bologna FC - Venezia FC 0:1 (0:0) 0:1 - David Okereke 61'

US Sassuolo - Cagliari Calcio 2:2 (1:1) 1:1 - Gianluca Scamacca 37' 0:1 - Keita Balde Diao 40' 2:1 - Domenico Berardi (k.) 52' 2:2 - Joao Pedro (k.) 56'