Koszmarna kontuzja w Lidze Mistrzów! Zawodnik pokazał, jak wygląda jego noga

Nie brakowało emocji i kontrowersji w meczu Ligi Mistrzów Malmoe FF - Zenit Sankt Petersburg (1:1). Było też ostro. Na własnej skórze poczuł to zawodnik rosyjskiego klubu, Wendel.

Krzysztof Kaczmarczyk
Wendel (po prawej) PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu: Wendel (po prawej)
Mecz miał dużą stawkę, bowiem decydowało o tym, która z tych drużyn zakończy zmagania grupowe na 3. miejscu i na wiosnę zagra w Lidze Europy.

Malmoe FF dość szybko objęło prowadzenie, które straciło dopiero w 92. minucie meczu, gdy Jarosław Rakickij wykorzystał rzut karny. Dodajmy, że po decyzji kontrowersyjnej.

Jako, że stawka była duża, to na boisku nie brakowało walki i ostrych zagrań. Łotewski sędzia Andris Treimanis odgwizdał 31 fauli. Pokazał łącznie dziewięć żółtych kartek i jedną (w konsekwencji dwóch żółtych) czerwoną.

Piłkarze obu zespołów nie odpuszczali, a po wszystkim wyglądem swojej nogi pochwalił się Wendel. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie jego rozciętego golenia z podpisem "dzisiaj była wojna".

Co ciekawe Wendel też swoją agresywna grą zapracował na żółtą kartkę, którą otrzymał w 55. minucie meczu.

Ze Szwecji do Sankt Petersburga oprócz kartki i kontuzji wróci też chyba jednak w całkiem nie najgorszym nastroju, bowiem wynik 1:1 finalnie zapewnił Zenitowi pozostanie w europejskich pucharach na wiosnę.